3 травня: яке сьогодні свято?

3 травня: яке сьогодні свято? - фото 1

Сьогодні Всесвітній день свободи друку і його історія наступна...

Відзначається він щорічно, починаючи з 1994-го. Проголошений Генеральною Асамблеєю ООН в спеціальній резолюції від 20 грудня 1993 (№ A/DEC/48/432). Рішення про Всесвітній день свободи друку було прийнято за рекомендацією Економічної і соціальної Ради. У свою чергу вона керувалася рішенням 26-ї сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО від 6 листопада 1991 року. На цій конференції була рекомендована дата 3 травня, як день прийняття Віндхукської декларації - вона закликала уряди держав всього світу забезпечувати свободу преси та її демократичний характер.

3 травня: яке сьогодні свято? - фото 112424

Також щорічно публікуються послання Генерального секретаря ООН з нагоди Всесвітнього дня свободи друки. У посланні 2006 року, зокрема, було сказано про те, що засоби масової інформації не повинні бути інструментом підбурювання, деградації або пропаганди ненависті. Ще, починаючи з 1997 року, в цей день присуджується премія імені Гільєрмо Кано за внесок у справу свободи преси. Заснована вона була в 1997 році і вручається окремим особам, організаціям або установам.

Всесвітній день свободи друку покликаний нагадати суспільству, що журналісти, виконуючи свою місію, залежать тільки від читача і телеглядача, і тиск з боку влади є неприпустимим. У цей день згадують журналістів, які загинули під час виконання професійних обов'язків (адже ні для кого не секрет, що професія журналіста стає дедалі небезпечнішою). Також цей день є можливістю для свідомих громадян надати реальну підтримку засобам масової інформації, зробивши свій внесок у справу розвитку демократії. Таким чином можна подякувати за мужність і рішучість журналістів, які борються проти відвертого насильства, прагнучи реалізувати своє право на пошук і оприлюднення правдивої інформації. Ще в цей день проводиться оцінка свободи преси в усьому світі і, в докарантинний час, проходили акції по захисту ЗМІ від зазіхань на їхню незалежність.
Вітаємо всіх колег з цим днем!

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Реклама