29 серпня: який сьогодні пам’ятний день?

29 серпня, 11:45
29 серпня: який сьогодні пам’ятний день? - фото 1

Сьогодні День пам’яті захисників України і його історія наступна…

Встановлений президентом Володимиром Зеленським 24 серпня 2019 року та приурочений пам'яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
Тодішній міністр оборони України Степан Полторак підтримав ініціативу новообраного президента та видав наказ, згідно з яким увесь керівний склад підрозділів Міністерства оборони та Збройних Сил України вшановуватимуть цей день в Залі Пам’яті - меморіальному комплексі на території Міноборони.
Дата обрана не випадково, бо саме 29 серпня, 2014 року, українська армія понесла найбільші втрати під час російсько-української війни на Донбасі.

Шість років тому українські війська, які виходили з оточення в Іловайську Донецької області, були розстріляні бойовиками так званої “ДНР” та російськими військами, які здійснили вторгнення в Україну 24 серпня 2014 року. Безперебійний вихід наших військ з оточеного міста відбувався під гарантії керівництва Генштабу Збройних сил РФ. Загалом у битві за Іловайськ, за інформацією станом на серпень 2017 року, загинули 366 українських військових. Поранення отримали 429 військовослужбовців і ще 300 вояків потрапили в полон. Неофіційні дані дають статистику в 368 загиблих і додають до втрат українських підрозділів 18 людей, які зникли безвісти.
Пам'ятаємо та схиляємо голови перед всіма загиблими захисниками України, які віддали свої життя, захищаючи нашу країну від російської навали.

Олександр Воловоденко
Олександр Воловоденко журналіст, редактор
Поділитися: