29 серпня: які події в історії відбулися цього дня?

29 серпня, 09:30
Леонід Кучма дає свою другу президентську присягу на Пересопницькому Євангеліє, якому сьогодні виповнилося 459 років - фото 1
Леонід Кучма дає свою другу президентську присягу на Пересопницькому Євангеліє, якому сьогодні виповнилося 459 років

Від початку повстання і до випробування атомної бомби.

У 1561 році в Пересопницькому монастирі Різдва Пресвятої Богородиці на сучасній Рівненщині була завершена робота над створенням одного з національних символів України - Пересопницького Євангелія. Так чи інакше, але воно брало участь в присягах на вірність українському народові всіх обраних президентів незалежної України.


У 1842 році підписанням Нанкінського договору між Великобританією і Китаєм закінчилася Перша Опійна війна. Китай програв і за договором поступився Великобританії Гонконгом, відкрив для її суден п'ять портів, а також виплатив 23 мільйони доларів контрибуції.
29 серпня: які події в історії відбулися цього дня? - фото 129368

У 1910 році вступив в силу Договір про приєднання Кореї до Японії. Корейський півострів на 35 років став японської колонією. Японці проводили політику придушення антиколонізаторского руху, економічної і культурної модернізації країни, а також асиміляції корейців.
29 серпня: які події в історії відбулися цього дня? - фото 129369

У 1944 році почалося Словацьке національне повстання проти нацистів. Його організували місцеві сили Опору. Почалося повстання в місті Банська Бистриця і охопило значну територію Словаччини. Закінчилося невдачею і було повністю придушене за допомогою німецьких військ - СС і вермахту. Втім, партизанська війна проти німецьких і лояльних до режиму Першої Словацької республіки Йозефа Тісо військ тривала на території країни до її захоплення Червоною армією в кінці війни.
29 серпня: які події в історії відбулися цього дня? - фото 129367

А в 1949 році була випробувана перша радянська атомна бомба - РДС-1. Випробування пройшло на Семипалатинському полігоні в сучасному Казахстані. Потужність бомби склала 22 кілотонни.
29 серпня: які події в історії відбулися цього дня? - фото 129356

Олександр Воловоденко
Олександр Воловоденко журналіст, редактор
Поділитися: