29 березня: які історичні та відомі особистості народилися цього дня?

29 березня, 12:34
Марк Овермарс - фото 1
Марк Овермарс

Від футболіста і до керівника однієї з головних країн західного світу.

У 1561 році на світ з'явився Санторіо Санкторіус, італійський лікар і фізіолог.
Відомий тим, що першим використав термометр (особливо актуально в наш, карантинний, час) і вимірювач пульсу.
29 березня: які історичні та відомі особистості народилися цього дня? - фото 107428

У 1895 році з'явився на світ Ернст Юнгер. Німецький офіцер, письменник, есеїст, військовий теоретик і філософ. Один з головних ідеологів консервативної революції.
Ідеї, які сповідували представниками консервативно-революційного руху, як правило, розглядаються в контексті розвитку т. зв. «ідеологій Третього Шляху», що протиставляють себе як марксизму, так і лібералізму. Мислителі, що належали до консервативно-революційного табору, були прихильниками «нового» консерватизму і націоналізму, що має специфічно німецьку, пруську природу. Подібно до інших консервативних рухів того ж періоду, вони шукали спосіб протидії набираючому обертів комуністичного руху, при цьому деякі з консервативних революціонерів були прихильниками «консервативного соціалізму».
29 березня: які історичні та відомі особистості народилися цього дня? - фото 107425

У 1912 році народилася Ганна Райч, німецька авіаторка. Тест-пілот новітніх (на момент появи) літальних апаратів, власниця більше 40 авіаційних рекордів, єдина жінка-володар Залізного хреста. Нацистською пропагандою була зведена в ранг одного з символів держави.
29 березня: які історичні та відомі особистості народилися цього дня? - фото 107427

У 1918 році на світ з'явився Сем Уолтон. Американський підприємець, увійшов в історію як засновник мережі "Wal-Mart". Яка займається оптовою та роздрібною торгівлею продовольством, а також – промисловими товарами.
29 березня: які історичні та відомі особистості народилися цього дня? - фото 107429

У 1943 році з'явився на світ Джон Мейджор. У 1990-1997 роках обіймав посаду прем'єр-міністра Великобританії. Прийшов на зміну Маргарет Тетчер.
Видатний діяч Консервативної партії. Під його керівництвом консерватори здобули перемогу на парламентських виборах 1992 року.
Після того, як Консервативна партія зазнала нищівної поразки на виборах 1997 року, Мейджора на посаді прем'єр-міністра змінив лейборист Тоні Блер, а на посту лідера консерваторів - Вільям Хейг.
29 березня: які історичні та відомі особистості народилися цього дня? - фото 107426

У 1973 році народився Марк Овермарс, нідерландський футболіст. За 19 років своєї кар'єри встиг пограти за такі відомі клуби як "Аякс", лондонський "Арсенал" і іспанська "Барселона". За всю кар'єру взяв участь в 398 матчах, в яких забив 78 голів. Бронзовий призер чемпіонатів Європи з футболу 2000 і 2004 років.

А в 1991 році на світ з'явився Н'Голо Канте. Французький футболіст малійського походження, опорний півзахисник англійського клубу «Челсі» і національної збірної Франції. Чемпіон світу 2018-го і срібний призер чемпіонату Європи 2016 року.
29 березня: які історичні та відомі особистості народилися цього дня? - фото 107430

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: