28 лютого: дізнайся, яке сьогодні свято

28 лютого, 10:15
28 лютого: дізнайся, яке сьогодні свято - фото 1

Сьогодні День штурманської служби авіації Збройних сил України.

Про історію розвитку служби та свято розповідає Генеральний штаб ЗСУ.
Штурманській службі належить провідне місце у вирішенні завдань бойового застосування військової авіації. Разом з розвитком авіації, з вдосконаленням її матеріальної бази розвивалася і удосконалювалася штурманська служба. На початковому етапі розвитку авіації штурманські задачі з області аеронавігації і бойового застосування засобів ураження були тільки позначені і у зв'язку з цим обходилися не тільки без спеціальної служби, але і без відповідним чином підготовлених фахівців. Для вирішення задач повітряної розвідки, коректування артилерійського вогню до складу екіпажів був введений льотчик-спостерігач.

У міру розширення кола задач, вирішуваних авіацією, і вдосконалення навігаційно-пілотажного і радіозв’язного обладнання літаків на льотчика-спостерігача покладалося рішення елементарних навігаційних задач, а потім стрільби і бомбометання. Згодом штурманський склад всіх категорій був підпорядкований безпосередньо командирам авіаційних частин та з’єднань на правах помічників по штурманській підготовці.
Це підвищило роль та значення штурманської служби і вимоги до неї. Під час ведення повсякденних бойових дій вся штурманська підготовка здійснювалася в масштабах авіаційних частин, інколи з’єднань під керівництвом штурмана полку або старшого штурмана дивізії.

На штурманську службу також покладалися задачі своєчасного забезпечення авіаційних частин і з’єднань топографічними картами, перевірки розставлення денних і нічних наземних засобів літаководіння, встановлення єдиної системи перевірки точного часу і організація метеорологічного забезпечення. До важливих задач штурманської служби відносилися також підготовка і видання керівних та методичних документів по штурманському забезпеченню. Таким чином, штурманська служба вирішувала досить широке коло завдань. День штурманської служби авіації Збройних сил України з'явився відносно нещодавно – 2 вересня 2008 року. Дякуємо за вашу службу та захист, штурмани!