28 листопада: які історичні події відбулися цього дня?

Олександр Мороз на прес-конференції, на якій він заявив про існування "плівок Мельниченка" - фото 1
Олександр Мороз на прес-конференції, на якій він заявив про існування "плівок Мельниченка"

Сьогодні ми розглянемо чотири події з XX - XXI століть.

У 1943 році почалася Тегеранська конференція керівників трьох союзних держав. США представляв президент Рузвельт, від Великобританії прибув прем'єр-міністр Вінстон Черчілль, а від СРСР - Йосип Сталін. Представники країн антигітлерівської коаліції домовилися про попередню дату відкриття другого фронту проти нацистської Німеччини у західній Європі, намітили контури післявоєнного світового порядку, домовилися про участь СРСР у війні проти Японії і вирішили ряд інших важливих питань свого часу.
28 листопада: які історичні події відбулися цього дня? - фото 144191

У 2000 році в Україні почався "касетний скандал". Нардеп Олександр Мороз поінформував парламент і журналістів про те, що він володіє таємними записами розмов високопосадовців, які проливають світло на вбивство журналіста Георгія Гонгадзе, що сталось напередодні. Незважаючи на резонанс, який викликала публікація цих записів, вони не були долучені до справи Гонгадзе. Так як були визнані незаконними (через характер отримання).

Реклама

У 2004 році в місті Сєверодонецьк Луганської області відбувся «Всеукраїнський з'їзд народних депутатів». У ньому взяли участь переважно представники "Партії регіонів" в східних і південних областях України, прем'єр-міністр і кандидат в президенти України Віктор Янукович, тодішній мер Москви Юрій Лужков та представники посольства РФ в Україні. Учасники з'їзду таврували Помаранчеву революцію "державним переворотом", погрожували центральній владі автономізацією південних і східних областей України, а також здійснили замах на державний лад (пророкуючи федералізацію України в разі приходу до влади Віктора Ющенка). Але жодна з цих загроз виконана не було.
28 листопада: які історичні події відбулися цього дня? - фото 144190

А у 2008 році, за рішенням міськвиконкому, в Черкасах було демонтовано пам'ятник Володимиру Леніну. До “ленінопаду” залишалось трохи більше п'яти років.

Олександр Воловоденко
Олександр Воловоденко журналіст, редактор

Реклама