28 червня: які історичні події відбулися цього дня?

28.06.2020, 09:30
Радянські солдати оглядають румунських солдатів на новому міждержавному кордоні, червень 1940 року - фото 1
Радянські солдати оглядають румунських солдатів на новому міждержавному кордоні, червень 1940 року

Від знаменитого інциденту під час боксерського поєдинку і до створення нової держави.

У 1569 році була укладена Люблінська унія, що об'єднала Королівство Польське і Велике князівство Литовське в єдину державу - Річ Посполиту. Деякий час в неї входили і сучасні українські землі.
28 червня: які історичні події відбулися цього дня? - фото 120299

У 1919 році був підписаний Версальський мирний договір між переможеною Німеччиною і країнами з блоку Антанти. Цей договір завершив Першу світову війну. Договір передбачав повернення Франції Ельзасу та Лотарингії, створення «Польського коридору» і надання статусу вільного міста Данцигу, передачу Саару під управління Ліги націй, формування Рейнської демілітаризованої зони, ліквідацію німецьких колоній і проведення серії референдумів про самовизначення в спірних регіонах, включаючи Верхню Сілезію. Він також зобов'язував уряд післявоєнної Німеччини дотримуватися незалежності Австрії, виплачувати репарації країнам-переможницям за збитки, нанесені світовою війною, і не перешкоджати вільній торгівлі.
Також в цей день була створена вже згадана Ліга націй - міжнародна організація-прообраз ООН.

 


У 1940 році радянські війська відторгнули у Румунії територію Бессарабії і Північної Буковини. Вони були приєднані до радянської України. Після цього, в 1940 році були засновані Чернівецька і Аккерманська області, а до складу Одеської області було включено п'ять районів, які раніше входили до складу Молдавської АРСР.

У 1988 році відкрилася XIX конференції КПРС. В цей день також було оголошено про початок політичної реформи і відділення партійних органів від радянських. На конференції було прийнято рішення про альтернативні вибори депутатів Рад всіх рівнів. Висуватися кандидатами повинні були отримати можливість всі бажаючі. При цьому були намічені заходи, покликані зберегти роль КПРС в державі. Раніше вищим органом законодавчої влади виступала Верховна Рада СРСР, яка обиралась населенням по територіальним і національно-територіальним округам. Тепер Верховна Рада мав обиратися З'їздом народних депутатів, ⅔ яких, в свою чергу, повинні були обиратися населенням. Решта 750 чоловік повинні були обиратися «громадськими організаціями», при цьому найбільше число депутатів обирала Компартія.
28 червня: які історичні події відбулися цього дня? - фото 120303

У 1997 році за 30 секунд до кінця третього раунду екс-чемпіон світу з боксу Майк Тайсон, ображений на Евандера Холіфілда, який захищав чемпіонський титул, за удар головою в обличчя, вп'явся в його вухо і відкусив шматок. Поєдинок був припинений, а Тайсон дискваліфікований.
28 червня: які історичні події відбулися цього дня? - фото 120301

А в 2001 році 3-й президент Союзної Республіки Югославія і перший президент Сербії Слободан Мілошевич був відданий Гаазькому суду за звинуваченням у військових злочинах - вбивствах, переслідуваннях за політичними, расовими і релігійними мотивами, депортаціях, а також порушеннях законів і звичаїв війни Сербії проти Косово.
28 червня: які історичні події відбулися цього дня? - фото 120300

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: