28 березня: які історичні та відомі особистості народилися цього дня?

28 березня, 12:52
Збігнев Бжезинський - фото 1
Збігнев Бжезинський

Сьогодні ми розглянемо вісім чоловік з XVI–XX століть.

У 1592 році з'явився на світ Ян Амос Коменський, чеський педагог-гуманіст. Письменник, релігійний і громадський діяч, єпископ Чеськобратської церкви, основоположник педагогіки як самостійної дисципліни, систематизатор і популяризатор класно-урочної системи.
28 березня: які історичні та відомі особистості народилися цього дня? - фото 107359

У 1709 році на світ з'явився Олексій Розумовський. Фаворит і таємний чоловік російської імператриці Катерини II, генерал-фельдмаршал українського походження і граф. Лобіст українських інтересів при царському дворі. За його активної участі відновлено Київську митрополію і проголошено царську грамоту про обрання гетьманом його брата Кирила Розумовського.
28 березня: які історичні та відомі особистості народилися цього дня? - фото 107365

У 1862 році народився Арістід Бріан, французький політичний і державний діяч. Один з лідерів Французької секції робочого інтернаціоналу. 11 раз займав пост прем'єр-міністра, кілька разів був міністром закордонних справ Франції. Разом з Жаном Жоресом заснував газету «Юманіте».
Лауреат Нобелівської премії миру за 1926 рік.
Один з «батьків-засновників» європейської інтеграції. Був прихильником «Федеративної Європи», концепцію якої запропонував Лізі Націй в 1929 році. У своєму меморандумі пропонував створити «тривалі уряди солідарності на базі міжнародних угод». Стверджував, що у федеративній Європі держави-члени повинні зберігати свій суверенітет і повну політичну незалежність, проте слід забезпечити вільне переміщення товарів, капіталів і осіб. Однак Ліга Націй відкинула пропозицію Бріана. Але пізніше його ідеї все ж були реалізовані - в форматі Європейського союзу.
28 березня: які історичні та відомі особистості народилися цього дня? - фото 107358

У 1868 році з'явився на світ Максим Горький. Російський радянський письменник. Прозаїк, драматург, основоположник літератури соціалістичного реалізму, ініціатор створення Спілки письменників СРСР і перший голова його правління.
28 березня: які історичні та відомі особистості народилися цього дня? - фото 107362

У 1925 році на світ з'явився Інокентій Смоктуновський, актор театру і кіно. Народний артист СРСР. Лауреат Ленінської премії 1965 року і Державної премії РРФСР ім. братів Васильєвих 1971 року. Нагороджений трьома орденами Леніна (у 1975, 1985 і 1990 роках). Учасник радянсько-німецької війни 1941-1945 років. Його називали першим інтелектуальним актором радянського кінематографу. Кращі свої ролі він зіграв у фільмах «Солдати», «Дев'ять днів одного року», «Гамлет», «Чайковський», «Дамський кравець» і в ліричній комедії Ельдара Рязанова «Стережись автомобіля».
28 березня: які історичні та відомі особистості народилися цього дня? - фото 107363

У 1928 році народився Збігнев Бжезинський. Американський політолог, соціолог і державний діяч. Поряд з Генрі Кіссінджером і Семюелем Хантінгтоном він вважався одним з найвпливовіших геостратегів США. На конференції з безпеки в Мюнхені 1 лютого 2014 року висловив свою підтримку Евромайдану. У жовтні 2014 року в інтерв'ю українській програмі «Подробиці-ТБ» він відзначив дух і рішучість українців у протидії зазіханням Росії на свободу, незалежність і територіальну цілісність своєї держави. Сказавши, що ми не тільки заслуговуємо бути в Європі, ми вже є європейцями і доб'ємося свого, за умови подолання корупції, яка деморалізує державу, суспільство і навіть збройні сили. В такому випадку РФ буде змушена змиритися і також пройти шлях очищення, інакше її чекає доля «задвірок Китаю».

У 1933 році з'явився на світ Юрій-Богдан Шухевич, дисидент і політичний діяч. Син командувача УПА Романа Шухевича, депутат Верховної Ради України восьмого скликання. Член Української Гельсінської Групи.
У серпні 2006 року президент України Віктор Ющенко присвоїв йому звання Героя України.
28 березня: які історичні та відомі особистості народилися цього дня? - фото 107364

А в 1986 році на світ з'явилася Леді Гага. Американська співачка, володарка дев'яти премій «Греммі» і кінопремії «Оскар». Починала свою кар'єру з виступів у клубах, а до кінця 2007 року продюсер Вінсент Херберт підписав співачку на лейбл "Streamline Records".
Під впливом Девіда Боуї, Майкла Джексона, Мадонни і "Queen", Леді Гага створила свій яскравий стиль, який вона використовує у відеокліпах і виступах.
Американський журнал "Time" у 2010 році назвав виконавицю однієї з найвпливовіших особистостей в світі. Крім того, Гага є захисницею ЛГБТ-спільноти.
28 березня: які історичні та відомі особистості народилися цього дня? - фото 107361

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: