28 березня: дізнайся, які відомі та історичні особистості народилися в цей день

28 березня: дізнайся, які відомі та історичні особистості народилися в цей день - фото 1

Сьогодні, ми востаннє, розглянемо шістьох осіб з XVI - XX століть.

У 1592 році з'явився на світ чеський педагог Ян Амос Коменський. Основоположник педагогіки як самостійної дисципліни, систематизатор і популяризатор класно-урочної системи.
28 березня: дізнайся, які відомі та історичні особистості народилися в цей день - фото 163124

У 1912 році на світ з'явився український дисидент Олекса Гірник. Вчинив самоспалення на знак протесту проти русифікації України. Герой України.
28 березня: дізнайся, які відомі та історичні особистості народилися в цей день - фото 163122

У 1925 році народився радянський актор Інокентій Смоктуновський. Відомий по зйомках в таких роботах як "Бережись автомобіля", "Москва сльозам не вірить", "Пригоди Шерлока Холмса і доктора Ватсона: Двадцяте століття починається" та інших.

28 березня: дізнайся, які відомі та історичні особистості народилися в цей день - фото 163123


У 1928 році з'явився на світ американський державний діяч Збігнєв Бжезінський. Колишній радник з національної безпеки президента США Джиммі Картера, а також - радник Центру стратегічних і міжнародних досліджень. Разом з Генрі Кіссінджером і Семюелем Хантінгтоном він вважався одним з найвпливовіших геостратегів Сполучених Штатів Америки. За життя був оптимістично налаштований щодо євроатлантичних прагнень України, відзначаючи дух і рішучість українців у протидії зазіханням Росії.
28 березня: дізнайся, які відомі та історичні особистості народилися в цей день - фото 163125

У 1933 році на світ з'явився український політичний і громадський діяч Юрій-Богдан Шухевич. Член Української Гельсінської Групи, політичний в'язень і колишній народний депутат. Герой України. Син командира Української повстанської армії Романа Шухевича.

28 березня: дізнайся, які відомі та історичні особистості народилися в цей день - фото 163126


А у 1986 році народилась американська співачка Стефані Джоанн Анджеліна Джерманотта, більш відома як Леді Гага. Володарка дев'яти премій «Греммі» і кінопремії «Оскар».

Олександр Воловоденко
Олександр Воловоденко журналіст, редактор