27 лютого: дізнайся, який сьогодні всесвітній день

27 лютого, 10:15
27 лютого: дізнайся, який сьогодні всесвітній день - фото 1

Сьогодні Всесвітній день неурядових організацій.

Ініціював затвердження Дня НУО студент Марціс Ліорс Скадманіс, його в цьому підтримала організація «Латвійський громадянський альянс». Вперше Всесвітній день неурядових організацій офіційно проголосили 12 держав Балтійського моря вже через рік - 17 квітня 2010 року.
Вперше на міжнародному рівні День НУО відзначили в Фінляндії, де у святковому заході взяли участь різні світові лідери і неурядові організації. Відзначаючи офіційне визнання Дня НУО на міжнародному рівні, міністерство закордонних справ Фінляндії побажало підтримати значущість Всесвітнього дня неурядових організацій та зміцнення цієї традиції в міжнародному середовищі, надавши тим самим сприяння в організації форуму Дня НУО в Гельсінкі.

Також Всесвітній день неурядових організацій відображає глобальні цінності, устремління і результати роботи НУО, які націлені на свободу, громадський голос, турботу про безпеку людей, природу, культурну спадщину і майбутнє людства, etc. Всесвітній день неурядових організацій підтверджує подяку і вдячність суспільства за роботу НУО на благо людей. Всесвітній день неурядових організацій широко відзначається в різних країнах. Наприклад, у США, Європі, Індії, Південній Америці, Азії, Пакистані, Афганістані, Непалі, різних країнах Африки і так далі. День НУО, як правило, відзначається у вигляді різних широкомасштабних заходів: дискусій, форумів, семінарів, лекцій, дружніх вечорів, виставок, інформаційних заходів про роботу неурядових організацій на телебаченні, радіо і у школах.

День НУО використовується як символ також і приватними підприємствами, які надають свої послуги і товари неурядовим організаціям безкоштовно або з великими знижками. Цей день є важливим і для України, де після проголошення незалежності з'явилося і розвивається громадянське суспільство, яке складається з активістів та НУО.
Сектор неурядових організацій в Україні вкрай різноманітний - починаючи від екологічних організацій і закінчуючи антикорупційними.
Вітаємо всі НУО України та їх активістів з професійним днем. Бажаємо продуктивної роботи і більшої безпеки, адже ви своєю діяльністю часто ставите себе під удар!

27 лютого: дізнайся, який сьогодні всесвітній день - фото 158035

Олександр Воловоденко
Олександр Воловоденко журналіст, редактор
Поділитися: