27 грудня: які історичні події відбулися цього дня?

27.12.2020, 09:30
Офіційний екземпляр іспанської Конституції 1978 року, відкритий на останній сторінці, де поставлені підписи короля Хуана Карлоса I і представників тимчасового парламенту - фото 1
Офіційний екземпляр іспанської Конституції 1978 року, відкритий на останній сторінці, де поставлені підписи короля Хуана Карлоса I і представників тимчасового парламенту

Сьогодні ми розглянемо три події з XX століття.

У 1945 році 29 держав підписали у Нью-Йорку Хартію МВФ, яка створила Міжнародний валютний фонд - спеціальне агентство Організації Об'єднаних Націй, яке займається регулюванням валютно-кредитних відносин країн-членів і надання їм допомоги при дефіциті платіжного балансу шляхом надання кредитів.
27 грудня: які історичні події відбулися цього дня? - фото 149085

У 1978 році в Іспанії вступила в силу нова демократична конституція, яка ознаменувала кінець диктатури Франсіско Франко. Частиною істориків вважається завершенням процесу переходу Іспанії до демократії.
На думку інших фахівців у сфері історії іспанський перехід від диктатури до демократії завершився провальною спробою ультраправого перевороту у 1981 році/перемогою на парламентських виборах Іспанської соціалістичної робочої партії у 1982 році.

А у 1979 році відбувся штурм радянським спецназом палацу голови Революційної ради Афганістану Хафізулли Аміна у Кабулі. Результатом операції стала загибель Хафізулли Аміна і прихід до влади Бабрака Кармаля, які передували вторгненню радянських військ у Афганістан.
27 грудня: які історичні події відбулися цього дня? - фото 149083

Олександр Воловоденко
Олександр Воловоденко журналіст, редактор
Поділитися: