27 червня: які події в історії відбулися цього дня?

27.06.2020, 09:30
Меморіал Тарасу Шевченко в американському Вашингтоні - фото 1
Меморіал Тарасу Шевченко в американському Вашингтоні

Розглянемо п'ять подій XX століття.

У 1941 році Угорщина оголосила війну СРСР. За день до цього радянська авіація бомбардувала зайняте угорцями словацьке місто Кошице, під час чого було скинуто 27.1 т. бомб. В результаті бомбардування загинуло 30 осіб, а 285 було поранено. Цей ворожий акт став приводом для оголошення війни.
27 червня: які події в історії відбулися цього дня? - фото 119852

У 1945 році Йосипу Сталіну було присвоєно звання Генералісимуса Радянського Союзу. Це найвище військове звання ЗС СРСР було створено указом Президії Верховної Ради Радянського Союзу від 26 червня 1945 року (на підставі розгляду колективного клопотання робітників, інженерно-технічних працівників і службовців московського заводу «Ресора» від 6 лютого 1943 року й записки командувачів військами фронтів, Генерального штабу Червоної Армії і Військово-Морського Флоту від 24 червня 1945 року).
27 червня: які події в історії відбулися цього дня? - фото 119855

У 1964 році у Вашингтоні був відкритий меморіал українському поету і художнику Тарасу Шевченко. Він складається з бронзової статуї на гранітному постаменті, поруч з якою розміщена пам'ятна стела з рельєфом. Висота меморіалу складає 7 метрів, а його вага - 45 тонн. Монумент є однією з багатьох пам'яток американської столиці, створених на честь іноземних героїв, які стали символами боротьби за свободу в рідних країнах.

У 1968 році в чехословацькій «Літературній газеті» з'явився документ, який отримав назву «Дві тисячі слів» і був підписаний представниками всіх шарів чехословацького суспільства, із закликом до більш швидкого переходу до реальної демократії. Ця відозва стала кульмінаційним пунктом Празької весни.
27 червня: які події в історії відбулися цього дня? - фото 119854

А в 1991 році Війною за незалежність Словенії почався конфлікт в колишній Югославії. 25 червня 1991 року - в день проголошення незалежності Словенії від Югославії - голова парламенту Словенії Мілан Кучан наказав своїм збройним формуванням зайняти прикордонні пункти на словенській ділянці югославського кордону і заблокувати казарми Югославської народної армії в Маріборі і Любляні. В результаті неефективних дій керівництва, ЮНА війну програла і вивела свої війська зі Словенії.
27 червня: які події в історії відбулися цього дня? - фото 119853

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: