26 січня Міжнародний день без інтернету

26 січня Міжнародний день без інтернету - фото 1

Відмовитися від всесвітньої мережі та соцмереж на добу пропонують британські вчені.

Повністю відволіктися від комп'ютерів і ґаджетів, щоб провести час винятково в "реальному" світі треба в останню неділю січня.
Чи можливо прожити хоча б добу без всесвітньої павутини — дізнавалася Наталія Пономаренко.

"Щодня мільйони людей починають свій ранок із перегляду соцмереж або новин. А хтось може сидіти в Інтернеті цілодобово. Бо, наприклад, — треба по роботі. Зазвичай вже з самого ранку я онлайн. Та напередодні Міжнародного дня без інтернету зробила виняток".


Разом з Наталією не в онлайні буде й Поліна. Її робота пов'язана з Інтернетом, тому відмовитися від нього у будні вона не може. Тож взяла собі за правило — відпочивати від соціальних мереж та серіалів на вихідних. І так уже рік.

"Мені важкувато, бо все-таки хочеться кудись стрес віддати. Ти такий думаєш: все я цілий день буду без Інтернету, все буде класно, навіщо мені той Інстаграм, у мене тут насичене життя, все чудово. А потім ти на автоматі такий десь сидиш в очікуванні чогось наприклад, відкриваєш Інстаграм і такий, стоп, який Інстаграм, стоп-стоп-стоп, виходимо", —зазначає Поліна Федорова

Психологи запевняють, Інтернет викликає залежність. І виникнути вона може у будь-якому віці.

"Якщо ви дивитеся в смартфон частіше, ніж вам потрібно комусь написати або подивитися, де знаходиться якесь місце на мапі — то швидше за все у вас залежність. Також якщо ви їсте, лягаєте спати з телефоном, то відповідно, теж. Тобто, якщо ви звертаєтеся до телефону частіше, ніж це реально потрібно", — розповідає психологиня Катерина Шевцова.


З розвитком технологій людям все важче відмовитися від Інтернету, впевнені IT-експерти. Тому що це і зручність, і швидкість.

"Це було на якомусь маленькому рівні, тому що це було не сильно доступно всім людям, там була маленька швидкість Інтернету. Максимум, що можна було зробити — це почитати якусь статтю. Зараз це доступно, Інтернет є скрізь, він дешевий і всі ним користуються, знаходять будь-яку інформацію", — каже IT-спеціаліст Олексій Новицький.


А от Сергій активний в Інтернеті уже 11 років. Чоловік має власну фотошколу. Тож викладати світлини та ділитися враженнями у соцмережах — це для нього звична справа. Та постійно онлайн намагається не знаходитись. Розповідає, за необхідності, може тиждень, а то й місяць прожити без Інтернету.

"Я себе до людей 21 століття, як вони себе називають, не відношу. Це ось люди 21 століття, які: не дзвоніть мені ніколи, пишіть мені в Месенджер або Вайбер. Завжди можна читати, готувати, фотографувати або ті ж фотографії обробляти, про щось писати. Занять величезна кількість, і зовсім не всі вони впираються в наявність Інтернету", - зазначає Сергій Дубільєр.


Психологи також радять спробувати провести день без Інтернету. Зайнятися спортом чи пограти у логічні ігри. Проте попереджають, протягом двох годин все ж відчуватиметься неспокій.

Наталія Пономаренко, Віталій Правдюк

Хотите получать оперативные и важные новости прямо в свой мессенджер? Подписывайтеся на наш канал в Telegram.

Реклама