26 лютого: дізнайся, який сьогодні пам’ятний день

26 лютого, 09:30
26 лютого: дізнайся, який сьогодні пам’ятний день - фото 1

Сьогодні День кримського спротиву російській окупації.

Цього дня у 2014 році в Сімферополі відбувся мітинг кримських татар на підтримку територіальної цілісності України та проти проведення позачергової сесії Верховної Ради Криму, на якій могли розглянути питання про вихід Криму зі складу України. Проукраїнська демонстрація, яку організував представницький орган кримськотатарського народу Меджліс, зібрала до 10 тисяч учасників.
Під час мітингу стались сутички між проукраїнськими активістами та проросійськими громадянами, які мітингували поряд.

26 лютого: дізнайся, який сьогодні пам’ятний день - фото 156883

Унаслідок сутичок загинули дві людини, а проросійська демонстрація була відтіснена до внутрішнього двору кримської Верховної Ради. Також була скасована призначена раніше сесія кримського парламенту. І хоч наступного дня будівлі Верховної Ради та Ради міністрів АР Крим були захоплені російським спецназом, а Крим був анексований РФ – на території материкової України все одно вирішили відзначити патріотичність кримських татар. 2 лютого 2016 року Верховна Рада України прийняла постанову «Про відзначення пам'ятних дат і ювілеїв у 2016 році».

26 лютого: дізнайся, який сьогодні пам’ятний день - фото 156885

Тоді День кримського спротиву російській окупації був офіційно відзначений один раз і у подальшому офіційного статусу не отримав.
Але все змінилось у 2020 році.
26 лютого минулого року президент України Володимир Зеленський підписав указ про встановлення на 26 лютого постійного Дня кримського спротиву російській окупації. Дякуємо братам-татарам за вірність Україні. Крим буде вільним!

26 лютого: дізнайся, який сьогодні пам’ятний день - фото 156886

Поділитися: