25 листопада: яке сьогодні свято?

25 листопада: яке сьогодні свято? - фото 1

Сьогодні, 25 листопада, у США відзначають День подяки. Хоча це свято є офіційним лише у двох країнах, його цікаві традиції вже давно стали частиною світової поп-культури. Детальніше про історію та особливості Дня подяки — у спеціальному матеріалі журналістів 34.ua.

День подяки відзначають лише у двох країнах світу — США та Канаді. Причому у різний час. Якщо у Сполучених Штатах святкують у четвертий четвер листопада, то у їхніх північних сусідів це другий понеділок жовтня.

Історія Дня подяки бере свій початок у XVII столітті. Відповідно до офіційної історії, 21 листопада 1620 року корабель "Мейфлауер" причалив до берегів Північної Америки. Більшість перших переселенців не пережила суворої зими. Ті, хто вижив, заснували Плімутську колонію. Завдяки допомозі індіанців їм вдалося посадити та зібрати перший урожай. Після цього в листопаді 1961 року вони влаштували великий бенкет, щоб віддячити корінному населенню за допомогу.

У 1791 році День подяки став першим національним святом в історії США. Документ про це підписав президент Джордж Вашингтон.

З 1864-го День подяки почали відзначати в останній четвер листопада. У 1939 році Франклін Рузвельт через економічні причини змістив його дату на тиждень раніше, проте це тривало недовго. У 1941 році перехідну дату свята закріпили як четвертий четвер листопада.

25 листопада: яке сьогодні свято? - фото 200898

День подяки прийнято проводити в сімейному колі, а також із найближчими друзями. Гості зазвичай збираються в будинку у найстаршого в сім'ї, влаштовують святкову вечерю та дарують один одному подарунки. Традиційними для цього свята стравами вважаються запечена в журавлинному соусі індичка, гарбузовий пиріг та солодка картопля. З напоїв — яблучний сидр. У День подяки американці дякують Богові та один одному за все добре, що траплялося з ними за минулий рік, і згадують про це перед трапезою.

Цього дня президентська сім'я проводить церемонію із помилуванням національної та віце-індичок і потім відпускає їх на волю. Також проходять традиційні матчі з американського футболу для любителів спорту по всій країні.

День подяки став широко відомий за межами США завдяки його частим згадкам у кіно та на телебаченні. Зокрема варто зазначити тематичний епізод у серіалі "Друзі", а також душевну історію про це свято у мультсеріалі "Життя з Луї".

Хоча День подяки і є локальним американським святом, однак традиція дякувати за добро не має національної приналежності.

25 листопада: яке сьогодні свято? - фото 200899

Раніше ми писали про те, що у Дубаї відкрили найвищий у світі панорамний басейн.

Реклама

 

Щербачов Андрій
Щербачов Андрій Редактор сайту 34.ua. Більше 10 років пишу у блогах про лондонський Арсенал. Люблю писати про спорт, музику та кіно.

Реклама