24 травня: які події в історії відбулися цього дня?

24 травня, 09:30
Палаюча в 1571 році Москва - фото 1
Палаюча в 1571 році Москва

Сьогодні ми розглянемо п'ять подій з XVI - XX століть.

У 1571 році війська кримського хана Девлет-Гірея спалили майже всю Москву. Сталося це в результаті цілеспрямованого походу кримських татар на місто. В ході якого їм вдалося обійти оборонні позиції російського війська і увійти в московські посади, де в результаті боїв і почалася пожежа. Яка не зачепила тільки Кремль.

У 1856 році сталася різанина в Потаватомі. Вона відбулась через кілька днів після рейду влади Массачусетса, яка розгромила місто Лоуренс, і жорстоко побила сенатора Чарльза Самнера, чий виступ на захист міста здався образливим сенатору від рабовласників.
Невеликий загін, у складі якого були Джон Браун (одного з перших білих аболіціоністів, які відстоювали і практикували збройну боротьбу як єдиний засіб подолати існування інститутів рабства в США) і троє його синів, посеред ночі напав на поселення представників плантаторів Потаватомі-Крік в Канзасі. В ході нападу були зарубані шаблями і сокирами 5 поселенців-чоловіків.

24 травня: які події в історії відбулися цього дня? - фото 115631
Джон Браун

У 1936 році футбольний клуб, який нині відомий як "Шахтар", провів свій перший матч - проти казанського "Динамо". Гра закінчилася з рахунком 4:1 на користь Казані.
24 травня: які події в історії відбулися цього дня? - фото 115634

У 1956 році в швейцарському Лугано пройшов перший в історії конкурс пісні "Євробачення". Брало участь сім країн, кожна з яких представила по 2 пісні. Перемогла країна-господиня, яку представляла Ліз Ассія з піснею «Refrain».

24 травня: які події в історії відбулися цього дня? - фото 115632
Ліз Ассія

А в 1989 році на екрани США вийшов фільм «Індіана Джонс і останній хрестовий похід». Прем'єра супроводжувалася, в основному, позитивними відгуками. Касові збори склали 474 мільйона 171 тисяча 806 доларів, завдяки чому картина стала успішною в грошовому плані. Фільм виграв премію «Оскар» в номінації «Кращий монтаж звуку», а також був удостоєний інших премій і номінацій.
24 травня: які події в історії відбулися цього дня? - фото 115633

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: