24 травня: які відомі і історичні особистості народилися цього дня?

24 травня, 10:15
24 травня: які відомі і історичні особистості народилися цього дня? - фото 1

Від співака і до одного з лідерів дуже важливої в історії людства революції.

У 1686 році з'явився на світ Габріель Фаренгейт, німецький фізик. Він першим використав ртуть у термометрі. Також Фаренгейт відомий як винахідник шкали свого імені, яка є альтернативою виміру температури за Цельсієм.
24 травня: які відомі і історичні особистості народилися цього дня? - фото 115679

У 1743 році на світ з'явився Жан-Поль Марат. Один з лідерів Великої французької революції. Лікар, радикальний журналіст, один з лідерів якобінців. Відомий під прізвиськом «Друг народу», в честь газети, яку він видавав з вересня 1789 року.

У 1887 році народився Мік Меннок, найрезультативніший за Першу світову війну британський льотчик-ас. Є кілька версій, скільки він здобув перемог за час служби. Одні наводять цифру в 73 перемоги над противником. Згідно з офіційним списком перемог, на рахунку Меннока їх 61. Сам він стверджував, що 51, а в указі про нагородження Хрестом Вікторії вказано число 50. Така різниця в рахунку пояснюється тим, що деякі перемоги були здобуті шляхом спільної роботи декількох пілотів або противник капітулював і його не збивали.
24 травня: які відомі і історичні особистості народилися цього дня? - фото 115676

У 1941 році з'явився на світ Боб Ділан. Американський співак, поет і композитор, лауреат Нобелівської премії з літератури за 2016 рік. Велика частина найвідоміших робіт музиканта була написана в 60-х роках минулого століття, коли його проголосили «голосом покоління» і однією з головних персон протесту. Чому сприяли такі пісні, як «Blowin' in the Wind» і «The Times They Are a-Changin'», які стали гімнами рухів за громадянські права і проти війни у В'єтнамі.
24 травня: які відомі і історичні особистості народилися цього дня? - фото 115682

У 1945 році на світ з'явилася Прісцилла Преслі, американська актриса і єдина дружина Елвіса Преслі. Також є підприємцем, а як актриса вона найбільш відома за серією фільмів «Голий пістолет» з Леслі Нільсеном.
24 травня: які відомі і історичні особистості народилися цього дня? - фото 115678

У 1966 році народився Ерік Кантона. Французький футболіст. Найбільш відомий своїми виступами за збірну Франції і англійський клуб «Манчестер Юнайтед», з яким виграв чотири чемпіонські титули Прем'єр-ліги. До сих пір є легендою серед уболівальників «Юнайтед», які дали йому прізвисько «Король Ерік». За чотирнадцять років кар'єри зіграв у 433 матчах, в яких забив 181 гол.
24 травня: які відомі і історичні особистості народилися цього дня? - фото 115677

У 1972 році з'явилася на світ Майя Санду, молдавський політичний діяч. В результаті політичної кризи 2019 року, стала прем'єр-міністром Молдови. Але не протрималася на цій посаді і 6 місяців (була відправлена у відставку після чергової політ. кризи).
24 травня: які відомі і історичні особистості народилися цього дня? - фото 115681

А в 1973 році на світ з'явилася Руслана Лижичко. Український громадський діяч. Співачка, переможниця конкурсу «Євробачення-2004». Народна артистка України.
24 травня: які відомі і історичні особистості народилися цього дня? - фото 115680

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: