23 травня: які сьогодні свята?

23 травня: які сьогодні свята? - фото 1

Сьогодні в Україні День морської піхоти та День Героїв.

Взагалі День морської піхоти був започаткований у 2014 році і три роки відзначався 16 листопада. Але у 2018 році він був перенесений на 23 травня указом тодішнього президента України Петра Порошенка за № 145/2018 «Про День морської піхоти України». Саме в цей день 1918 року гетьман Павло Скоропадський видав свій указ по Морському відомству, який називається «Про початок формування бригади морської піхоти у складі трьох полків для несення служби». До цього дня приурочуються зміни в морській піхоті і різні урочистості. Наприклад, в 2018 році президент України на урочистій церемонії у Миколаєві вручив морським піхотинцям нові берети кольору морської хвилі, які замінили чорні берети. А рік тому в Маріуполі новосформована 35-та окрема бригада морської піхоти отримала бойове знамено.

23 травня: які сьогодні свята? - фото 115285

День Героїв або Свято Героїв — це щорічне свято, яке було встановлене на честь українських вояків, що боролись за волю нашої країни. Передусім лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, гайдамаків, опришків, січових стрільців, вояків Армії УНР, ОУН-УПА, а також героїв Небесної сотні та сучасної російсько-української війни. Це день пам'яті всіх українців, що присвятили своє життя боротьбі за свободу та незалежність України. Це свято є символом незборимості української нації.
В сучасному вигляді відзначається 23 травня, але святкові та пам'ятні заходи проходять весь тиждень, на який припадає свято. Для зручності та якомога більш широкої участі людей, масові заходи, почасти, відбуваються в п'ятницю, суботу та неділю, що настає після свята. Це свято було започатковане у 1941 році Другим Великим Збором Організації Українських Націоналістів. І приурочене до роковин загибелі Євгена Коновальця, якого 23 травня 1938 року вбив інфільтрований на територію Нідерландів радянський агент. Було також обумовлено, що саме у травні пішли з життя «кращі сини України XX століття»: Микола Міхновський, Симон Петлюра та Євген Коновалець. До здобуття Україною незалежності свято відзначалося підпільно, а з 1992 року почало набувати розголосу. Від 2014 року свято потроху починає визнаватися державними та органами місцевого самоврядування, проходять організовані владою культурно-масові заходи. Станом на 2020 рік не є офіційним державним святом, але національно-патріотичні організації добиваються надання Дню Героїв офіційного статусу.


Пам'ятаємо всіх борців за свободу України і вітаємо всіх захисників її незалежності!

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Реклама