23 травня: які історичні події відбулися цього дня?

23 травня, 09:30
Кадр з фільму "Кримінальне чтиво", Ума Турман в ролі Мії Уоллес - фото 1
Кадр з фільму "Кримінальне чтиво", Ума Турман в ролі Мії Уоллес

Від отримання фільмом важливої нагороди і до розширення масштабів однієї з Світових воєн.

У 1052 році у Франції пройшла коронація Філіпа I. Він був сином Анни Ярославни - однієї з трьох дочок київського князя Ярослава Мудрого. Також Філіп був першим з Капетингів, хто зміг значно збільшити королівський домен: були приєднані Гатіне, Корбі, Векс і частина Беррі. Філіп вів оборонну, але в цілому успішну боротьбу з англонормандською монархією і досяг вигідного для корони компромісу в суперечці про інвеституру.
23 травня: які історичні події відбулися цього дня? - фото 115455

У 1915 році Італія, не пробувши й року в складі Троїстого союзу, оголосила війну Австро-Угорщині. Таким чином, повністю перейшовши на бік Антанти і вступивши в Першу світову війну.
23 травня: які історичні події відбулися цього дня? - фото 115454

У 1949 році вступив в силу Основний закон ФРН (конституція). Таким чином, була проголошена Федеративна республіка Німеччина. Окупована західними союзниками під час Другої світової війни західна частина Німеччини стала суб'єктною.
23 травня: які історичні події відбулися цього дня? - фото 115453

А в 1994 році фільм Квентіна Тарантіно «Кримінальне чтиво» завоював «Золоту пальмову гілку» в Каннах. Вона вважається однією з найпрестижніших премій у світі кіно.

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: