23 січня: які історичні події відбулися цього дня?

23 січня, 09:30
Хуан Гуайдо - фото 1
Хуан Гуайдо

Сьогодні ми розглянемо чотири події з XVIII - XXI століть.

У 1793 році Пруссія і Російська імперія дійшли згоди про другий поділ Речі Посполитої. За цією угодою Російська імперія отримала білоруські землі до лінії "Дінабург - Пінськ - Збруч", східну частину Полісся і частину правобережної України. А під владу Пруссії перейшли населені етнічними поляками території: Данциг, Торунь, Куявія, Мазовія та інші.
23 січня: які історичні події відбулися цього дня? - фото 152440

У 1849 році в американському місті Женева, вперше в історії США, жінці вручили диплом лікаря. Його володаркою стала уроджена англійка Елізабет Блекуелл. Сферою її професійної діяльності був тиф.
23 січня: які історичні події відбулися цього дня? - фото 152439

У 2005 році в Києві відбулася інавгурація третього президента України Віктора Ющенка. На урочистості з приводу вступу Ющенко на посаду у столиці зібралося близько 500 тисяч людей. Саме перед ними, на Майдані, новий президент і проголосив свою інавгураційну промову, що особливо сильно запам'яталося сучасникам тих подій.
23 січня: які історичні події відбулися цього дня? - фото 152438

А у 2019 році на тлі мітингів проти Ніколаса Мадуро, які почалися в країні після президентських виборів 2018 року, голова венесуельського парламенту Хуан Гуайдо оголосив себе виконуючим обов'язки президента країни.
Україна фактично визнавала Гуайдо керівником Венесуели, підтримуючи парламент і його голову, як керівника єдиного органу влади, який був обраний в демократичний спосіб.

Олександр Воловоденко
Олександр Воловоденко журналіст, редактор
Поділитися: