23 січня – Міжнародний день почерку
У кожної людини – свій почерк. І він розкаже про нас навіть більше, ніж ми самі. Як розпізнати, де чий почерк? Та яку таємницю він може розказати про кожного з нас?
В одних — як курка лапою, в інших — як каліграф. У кожної людини — свій почерк. І він розкаже про нас навіть більше, ніж ми самі. До Міжнародного дня почерку "Деталі. Підсумки" зібрали нотатки різних людей: медиків, журналістів та навіть серійного вбивці. Як розпізнати, де чий почерк? Та яку таємницю він може розказати про кожного з нас?
Тимур старанно виводить кожну літеру. Його вчителька Інна каже: аби зацікавити малечу письмом, доводиться докладати чимало зусиль. І як не дивно, запевняє, красивіше виходить у дітей, що пишуть лівою рукою.
Писати у школах першачків зараз вчать навіть казкові герої. Інтерактивна дошка просить дітей не поспішати, адже Незнайко буде дивитися на те, як вони красиво пишуть.
Такими тренуваннями і діти, і дорослі протягом життя розвивають мозок, кажуть психологи.
Є люди, які пишуть виключно від руки, а є і ті, хто забув, як виглядає їхній почерк. Та от Влада не пам’ятає, коли востаннє тримала ручку в руці. Каже: навіть і не знає, як зараз виглядає її почерк. Бо весь час використовує гаджети.
Але незважаючи на таку діджиталізацію, саме через ручку та папір можна передати емоцію, впевнена телеведуча Оксана Немировська. Вона вже понад 20 років працює з текстами. Утім і досі пише їх власноруч.
А от чому одні пишуть каліграфічно, а інші — як курка лапою? Єсенія Тарасова — лікарка. Жартує: саме на почерк медиків нарікають найбільше. Водночас відкриває завісу.
Альбіна Гриненко зібрала зразки почерків різних людей: учителів, медиків, журналістів та навіть серійного вбивці. А от чи зможе психолог визначити, хто є хто? Також фахівець розповість, що ці фрагменти говорять про характер людини.
Психолог уважно розбирає кожну літеру та кожну записку. Визнає, кому саме належать та чи інша — сказати важко. Але готовий розповісти, що ці закарлючки говорять про людину. Роздивляючись кожний почерк, фахівець каже, що один належить емоційній людини, інший — дуже педантичній. А один почерк був схожий на той, яким пишуть біографії шизофреники.
Почерк може не лише розкривати риси характеру, а й свідчити про певні психічні порушення. Такі люди використовують готичні шрифти, рвані та нестабільні лінії напису, кажуть психологи.
Почерк убивць гострий та агресивний. Триста експертиз почерку за рік. І все, аби розкрити злочини: від пограбування до вбивства. Фахівці кажуть: передусім звертають увагу на специфіку письма.
Писати від руки — корисно для здоров’я, вважають вчені. Так розвивається мислення. Уперше люди почали писати ще в четвертому році до нашої ери. Тоді для цього використовували палички.
Зараз способи виводити літери, звісно, осучаснилися. І попри наявність гаджетів, писати від руки — корисно для здоров'я, вважають учені. Бо саме у такий спосіб чіткіше формулюєш думку та розвиваєш мозкову активність. І, можливо, саме у Міжнародний день почерку не завадить взяти ручку та перевірити, наскільки красиво ми вміємо писати.



