23 квітня світ відзначає День англійської та іспанської мов

23 квітня, 12:01
23 квітня світ відзначає День англійської та іспанської мов - фото 1

Сьогодні, 23 квітня, у світі відзначається одразу два свята, заснованих під егідою ООН, — День англійської та іспанської мов.

Їх було офіційно засновано у 2010 році для святкування багатомовності та культурного різноманіття, а також задля сприяння рівноправному використанню всіх шести офіційних мов ООН, до яких входять як англійська, так і іспанська.

Значення мов у світі

Англійська та іспанська мови є одними з найпоширеніших у світі.

Англійською, як рідною, у світі володіє, за різними даними, 350-400 млн осіб. Як другою, нею розмовляє до 1,5 млрд людей. Це ставить її, залежно від підрахунку, на 1-2 місце у світі за кількістю мовців.

Починаючи з XVII століття, англійська поширювалася у світі та наразі залишається основною мовою міжнародного спілкування, а також торгівлі, науки та техніки. Вона є офіційною у більш ніж 60 суверенних державах.

Іспанська, або також кастильська мова посідає, за різними оцінками, 2-3 місце у світі за кількістю носіїв. Окрім Іспанії, вона найбільше поширена у країнах Латинської Америки, а також на значній частині території США.

Історія та походження

Англійська мова належить до германської групи індоєвропейської мовної сім’ї. Протягом своєї історії, що налічує приблизно 1,5 тисячі років, вона мала кілька періодів розвитку — давньоанглійська (500-1050 рр.), середньоанглійська (1050-1550 рр.), а також рання (1550-1700 рр.) та пізня (з 1700 р.) сучасна англійська.

Найбільш спорідненими з англійською мовами наразі є фризька та, меншою мірою, нідерландська. Наочний зв’язок простежується також і з іншими мовами германської групи. В лексичному плані англійська мова зазнала значного впливу французької, з якої увібрала великий відсоток запозичених слів.

Іспанська мова входить до романської групи індоєвропейської мовної сім’ї разом із французькою, італійською, португальською, румунською та низкою інших мов. Спільною особливістю кожної з них є їхнє становлення на базі так званої вульгарної (народної) латини.

Іспанська розвинулася з народних латинських діалектів Піренейського півострова. Перші згадки про неї датуються ІХ сторіччям. Ця мова також зазнала значного впливу запозичень, як зі споріднених діалектів, так і, зокрема, з віддаленої арабської.

З XVI століття іспанські колонізатори почали поширювати свою рідну мову у світі. Вони принесли її до Америки та Іспанської Ост-Індії. Наразі 60 млн осіб використовують її як другу мову, та ще 20 млн — володіють як іноземною.

Резюмуючи, можна сказати, що англійська та іспанська є одними з найважливіших мов у світі. В Україні їх вивчають у школах та складають на ЗНО, хоча, за відсотком учнів перевага англійської у цій парі є беззаперечною. Проте кожна з них відкриває чималі можливості для розвитку, навчання або творчості.

Поділитися: