23 квітня — Всесвітній день книги: як, що і коли читають дніпряни?

23 квітня, 18:58
23 квітня — Всесвітній день книги: як, що і коли читають дніпряни? - фото 1

Українці читають менше і здебільшого по роботі. Такі статистичні дані. Ще 10 років тому 40 відсотків наших громадян зазначили, що не читають зовсім. Торік таких було уже 57 процентів. На зміну трилерам, жахам і пригодам — прийшов жанр саморозвитку.

До Всесвітнього дня книги ми зібрали думки дніпрян — навіщо читають вони? Та розпитали книжкових блогерів, як знайти час на це заняття. Софія Москаленко — далі.

«Намагаюсь читати щодня, хоча б декілька сторінок, тому що це відволікає від роботи, від буденності, також дарує нові емоції. Книжку 300-350, 400-450 сторінок я можу за день прочитати», — розповідає Наталія Куліді.

А от мій колега Артем — читає виключно по роботі. І так останні два роки. Відтоді, як став працювати шеф-редактором сайту 34-ки, книжок до рук не брав.

«Кожен день, по п'ять годин на день, постійно, в основному, це тематичні статті, матеріали на якусь конкретну тематику щоб знайти відповідь на конкретне запитання, пов'язані з роботою», — зазначає шеф-редактор сайту 34 телеканалу Артем Філіпенко.

Такий шалений потік інформації на роботі, каже, не залишає бажання читати будь-що інше.

З часом все більше людей використовують читання для роботи, як Артем, а не для задоволення — як Наталя. Така думка психологів. Все — через наш ритм життя.

Все частіше люди обирають книжки про розвиток інтелекту й особистості, а це вважає — теж вид роботи, тільки над собою.

І таких читачів щонайменше 20% — кажуть у книгарнях. Вони купують професійну та мотиваційну літературу.

«А от я, навпаки, обираю художню літературу — для мене це спосіб відволіктись від емоційно напруженої роботи. Так радять відпочивати і британські вчені. Мовляв, якщо людина читає хоча б 6 хвилин на день, рівень стресу зменшується майже на 70%», — зазначає Софія Москаленко.

Та як привчити себе читати щодня? Ми запитали у книжкових блогерів і зібрали 5 дієвих порад:

  1. Створити відповідну атмосферу.
  2. Обрати книгу до смаку.
  3. Брати книжку з собою.
  4. Придбати книгу, що сподобалась візуально.
  5. Зробити читання рутиною.

І хоча про користь читання вчені твердять останні півстоліття, статистика невтішна. За останнє десятиліття українців, які не прочитали за рік жодної книжки, побільшало майже на 20%.

Поділитися: