220 тисяч українців втратили роботу за час карантину

22 травня, 11:00
220 тисяч українців втратили роботу за час карантину - фото 1

І це лише ті, хто звернувся до національного реєстру.

Люди в активному пошуку, а вакансій — у половину менше, ніж завжди. Ба більше, популярними стали ті професії, які зазвичай не користувалися попитом. Як змінився ринок праці за час пандемії?
Та які нові спеціальності з’явилися?
Розбирався кореспондент 34 телеканалу.

Олексій працював менеджером із роботи з клієнтами в одному з call-центрів Дніпра. Був оформлений офіційно. Та у квітні його попросили написати заяву за власним бажанням. І так звільнили ще кілька його колег, — розповідає чоловік.

«У цей момент я, як і будь-яка людина, яка втрачає роботу, відчув здивування, страх внутрішній. Тому що зараз така ситуація, роботу знайти досить складно. І залишитися без роботи під час карантину — не дуже приємно», — каже Олексій Шевченко.


Олексій відразу почав шукати нову роботу, але поки безрезультатно. Обмаль вакансій, та й на ті обіцяють оформити лише після карантину.

«Зважаючи на те, що кількість вакансій зменшилася майже на 60 %, то дійсно, можна сказати, що ця ситуація критична. Тому що людей, які шукають роботу і отримують допомогу із безробіття, значно більше, ніж актуальних вакансій, які на сьогодні пропонують роботодавці. Можна сказати, що на 1 вакантне робоче місце — претендують понад 10 осіб», — повідомляє начальниця управління надання послуг населенню Державного центру зайнятості Інна Бондіні.


Робітники потрібні у сільському господарстві, переробній промисловості, фармацевтиці, логістиці та охороні правопорядку. Лідерство серед спеціальностей теж змінилося. До карантину в топі були — IT-працівники, продавці та маркетологи. Зараз на першому місці — медики, кур’єри та охоронці. Тут кількість вакансій виросла удвічі за останні місяці.
В одному з рекрутингових агентств кажуть, що ринок праці зараз нестабільний. Усіх цікавить робота з дому або вільний графік.

«Це поштові оператори, поштові кур'єри (оскільки карантин і всі на віддаленій роботі). Кур'єри, які займаються доставкою на своїх автомобілях, там піднялися дуже сильно заробітні плати. Практично в півтора-два рази», — ділиться рекрутерка Олена Солдатнікова.


Рекрутери кажуть, що зараз зовсім втратили популярність усі офісні вакансії: адміністратори, секретарі та менеджери. А також працівники туристичних агентств і готелів.

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: