22 серпня: які відомі і історичні особистості народилися цього дня?

22 серпня, 10:15
Рей Бредбері - фото 1
Рей Бредбері

Від співачки і до політика.

У 1902 році з'явилася на світ Лені Ріфеншталь, німецький кінорежисер і фотограф. Залишила свій слід в історії пропагандистськими фільмами нацистської Німеччини. Головними її роботами є «Тріумф волі» (присвячений з'їзду НСДАП 1934 року) і «Олімпія» (про літні Олімпійські ігри 1936 року, які пройшли в Берліні).
22 серпня: які відомі і історичні особистості народилися цього дня? - фото 128188

У 1904 році на світ з'явився Ден Сяопін. Політик і фактичний керівник комуністичного Китаю з 1976 до 1989 року. Успадкувавши пошарпану і фактично перебуваючу в стані неоголошеної громадянської війни КНР після «культурної революції», Ден Сяопін став автором нового мислення в управлінні державою, розробив принцип «соціалізму з китайською специфікою» і ініціював капіталістичні реформи в Китаї, чим зробив країну частиною світового ринку.
22 серпня: які відомі і історичні особистості народилися цього дня? - фото 128187

У 1920 році народився Рей Бредбері, американський письменник-фантаст. Відомий написанням антиутопії «451 градус за Фаренгейтом» і частково автобіографічній повісті «Вино з кульбабок».

А в 1995 році з'явилася на світ Дуа Ліпа. Британська співачка косовського походження, авторка пісень і модель. У 2015 році вона підписала контракт з "Warner Bros. Records" і незабаром випустила там свій перший сингл. 2 червня 2017 року відбувся реліз її дебютного альбому. Окремо від альбому вийшло сім синглів, два з яких стали відразу успішними в британських чартах - це «Be the One» і «IDGAFruen». А посівший перше місце в Британії сингл «New Rules», зумів також потрапити на шосте місце в чартах США.
У лютому 2019 року на церемонії "Grammy Awards", Дуа Ліпа отримала нагороди в категоріях "Кращий новий виконавець" і "Кращий танцювальний запис".
Другий студійний альбом співачки «Future Nostalgia» був випущений в березні 2020 року і отримав визнання критиків. Альбом став першою платівкою №1 для Ліпи в Великобританії. Ведучий сингл «Do not Start Now» очолював і британський чарт "UK Singles Chart", і американський "Billboard Hot 100".
22 серпня: які відомі і історичні особистості народилися цього дня? - фото 128179

Олександр Воловоденко
Олександр Воловоденко журналіст, редактор
Поділитися: