22 серпня: які події в історії відбулися цього дня?

22 серпня, 08:53
Офіційне складання повноважень першими посадовими особами УНР перед Леонідом Кравчуком - фото 1
Офіційне складання повноважень першими посадовими особами УНР перед Леонідом Кравчуком

Від підписання важливого документа і до падіння неприступної фортеці.

У 1456 році принцом нині румунської Валахії став Влад III Цепеш. Який більш відомий як Влад Дракула в легендах про вампірів.
22 серпня: які події в історії відбулися цього дня? - фото 128165

У 1864 році Першою Женевською конференцією була затверджена конвенція "Про поліпшення долі поранених і хворих в діючих арміях". Вона стала першою з низки міжнародних угод, які привносили права людини в бойові дії - конвенції регламентували поводження з військовополоненими; поліпшили долю поранених, хворих та осіб, які зазнали корабельної аварії, зі складу збройних сил на морі; захистили цивільне населення під час війни; і вирішили ряд інших питань.

22 серпня: які події в історії відбулися цього дня? - фото 128164
Оригінал першої Женевської конвенції

У 1915 році в ході Першої світової війни Російська імператорська армія залишила польську фортецю Осовець. Бої за неї з німецькими військами велися з вересня 1914 року. Фортеця була залишена зруйнованою від довгих боїв і підриву саперами відступаючих росіян.
22 серпня: які події в історії відбулися цього дня? - фото 128163

А в 1992 році президент Української народної республіки в екзилі Микола Плав'юк передав першому президенту України Леоніду Кравчуку владу і грамоту Державного центру УНР, згідно з якою незалежна Україна є правонаступницею Української Народної Республіки.

Олександр Воловоденко
Олександр Воловоденко журналіст, редактор
Поділитися: