22 березня: які події в історії відбулися в цей день?

22 березня, 09:30
Меморіальний комплекс "Хатинь" - фото 1
Меморіальний комплекс "Хатинь"

Їх, як це відбувається часто останнім часом, небагато.

У 1312 році за наполяганням короля Франції Філіпа IV Красивого папа римський Климент V розпустив католицький духовно-лицарський орден тамплієрів (храмовників). Власність ордена у всій Європі перейшла до інших церковних орденів або була конфіскована державами.
22 березня: які події в історії відбулися в цей день? - фото 106361

У 1943 році відбулося знищення нацистами та їхніми посібниками білоруської села Хатинь.
21 березня 1943 року в Хатині заночували червоні партизани із загону «Месники» під командуванням старшого лейтенанта Морозова. Вранці 22 березня, в 6 кілометрах від села вони влаштували засідку в яку потрапили два взводи 1-ї роти 118-го поліцейського охоронного батальйону, сформованого з військовополонених і радянських громадян. В результаті атаки загинули троє поліцейських і двоє німецьких солдатів. Поранений командир взводу Мелешко віддав наказ про знищення партизан. Під час переслідування німецькі підрозділи натрапили на 30 заготівельників лісу з села Козирі і вбили їх, прийнявши за партизан.
Після проведення операції партизани відступили в Хатинь і зупинилися там.
Про напад був повідомлений штурмбанфюрер СС Дірлевангер, який прийняв рішення про проведення операції по зачистці села. На підмогу викликали підрозділ 36-ї гренадерської дивізії СС «Дірлевангер», більшу частину бійців якої становили кримінальні елементи або солдати, які вчинили злочини під час служби в армії. Дивізія також мала в своєму складі військово-терористичні підрозділи - «айнзацгрупи».
В 17:00 22 березня село було оточено, і почався його штурм. Під час операції було вбито кілька партизан, ще близько двадцяти підозрілих осіб відправили в штаб батальйону. Наказом начальника поліції і СС генерального округу «Білорусь» обергруппенфюрера Курта фон Готберга село визнали партизанською базою і було прийнято рішення про його ліквідацію. Місцевих жителів зігнали в дерев'яний сарай розміром 12 на 10 метрів, закрили двері, обклали соломою і підпалили. Тих, хто намагався вибратися, розстрілювали кулеметники. Таким чином було вбито і спалено живцем 149 чоловік, в тому числі 75 дітей, врятувалося тільки кілька людей.

А в 1993 році «Intel» представив свій перший оригінальний процесор архітектури х86 "Pentium". Було випущено кілька поколінь цих мікропроцесорів. Pentium прийшов на зміну Intel 80486 (який часто називають просто 486).

22 березня: які події в історії відбулися в цей день? - фото 106357

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: