21 травня: яке сьогодні свято?

21 травня: яке сьогодні свято? - фото 1

Сьогодні Всесвітній день вишиванки.

Це міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня (будній день). Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив'язаним до жодного державного чи релігійного. Цього дня кожен охочий може долучитися до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи, садочка або просто вдома (у теперішні, карантинні, часи).

21 травня: яке сьогодні свято? - фото 115434

Ідею, спочатку акції "Всесвітній день вишиванки" у 2006 році, запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. А поштовхом до реалізації ідеї та святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на заняття, як і чимало інших студентів. Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки.

21 травня: яке сьогодні свято? - фото 115435

Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора у всьому світі. Протягом усієї історії заходу з ініціативи студентів, школярів, громадських та культурних діячів проводились концерти, конкурси, вечорниці та ярмарки.
Вітаємо всіх!

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Реклама