21 червня: яке сьогодні свято?

21.06.2020, 10:15
21 червня: яке сьогодні свято? - фото 1

Сьогодні Всесвітній день гуманізму і його історія така…

Був заснований в 1986 році на Всесвітньому Конгресі міжнародного гуманістичного та етичного союзу в Осло і з того часу все ширше відзначається в багатьох країнах світу, допомагаючи об'єднанню людей, які поділяють ідеї і принципи сучасного світського гуманізму. Організація-засновник зазначає, що святкування цього дня сприятиме поширенню поінформованості про гуманізм як філософський погляд на життя та його позитивні цінності, а також соціальній консолідації прихильників ідей гуманізму. Ключовими посланнями Всесвітнього дня гуманізму є визнання гуманізму, як: демократичної, етичної життєвої позиції, яка стверджує, що людина має право і обов'язок самостійно визначати зміст і форму свого життя; прагнення до побудови більш гуманного суспільства за допомогою етики, заснованої на людських і інших природних цінностях, в дусі розуму і вільного пошуку, за допомогою використання людських здібностей; ствердження цінності людини, як особистості, її права на свободу, щастя, розвиток, прояв своїх здібностей; звернення до цінностей і краси навколишнього середовища; та пріоритетності загальнолюдських цінностей над будь-якими груповими або ідеологічними.

Способи, у який відзначається Всесвітній день гуманізму, значно відрізняються між різними гуманістичними спільнотами, що відображає індивідуальність ідей гуманізму. Це може бути просто зустріч однодумців, така як вечеря або пікнік, з достатнім часом для спілкування. Або різні наукові конференції та дискусії з гуманістичної тематики. Ще деякі спільноти використовують певні соціальні ритуали та проводять музичні заходи.

Вітаємо всіх з цим днем. І закликаємо вас пам’ятати про те, що немає нічого більш цінного, ніж людське життя!

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: