21 березня: які відомі і історичні особистості народилися цього дня?

21 березня, 11:05
Жан Батист Жозеф Фур'є - фото 1
Жан Батист Жозеф Фур'є

Від футболіста і до математика.

У 1768 році на світ з'явився Жан Батист Жозеф Фур'є, французький математик і фізик. Довів теорему про кількість дійсних коренів алгебраїчного рівняння, що лежать між даними межами. Досліджував питання про умови застосовності розробленого Ісааком Ньютоном методу чисельного рішення рівнянь. Написав монографію "Аналітична теорія тепла", в якій був даний висновок рівняння теплопровідності в твердому тілі, і розробив методи його інтегрування при різних граничних умовах. Знайшов формулу представлення функції за допомогою інтеграла, що грає важливу роль в сучасній математиці. Довів, що будь-яку довільно накреслену лінію, складену з відрізків дуг різних кривих, можна уявити єдиним аналітичним виразом. І відкрив термоелектричний ефект, а також — показав, що він має властивість суперпозиції.

У 1958 році з'явився на світ Гері Олдмен. Англійський кіноактор і режисер. Відомий за зйомками у фільмах "Сід і Ненсі", "Леон", "П'ятий елемент", "Ганнібал", "Гаррі Поттер і в'язень Азкабану", "Бетмен: Початок", "Гаррі Поттер і Кубок вогню", "Гаррі Поттер і орден Фенікса", "Темний лицар", "Гаррі Поттер і Дари Смерті: частина 2", "Найп'яніший округ у світі", "Темний лицар: Відродження легенди", "Робокоп", "Планета мавп: Революція" і серіалі "Друзі".
21 березня: які відомі і історичні особистості народилися цього дня? - фото 106316

А в 1961, 1980, 1989 і 1991 роках народилися одразу чотири відомих футболісти — німець Лотар Маттеус, бразилець Роналдінью, іспанець Хорді Альба і француз Антуан Грізманн. Вважаю, що для любителів футболу всі ці прізвища досить відомі і детального представлення не потребують.

 

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: