20 червня: який сьогодні пам'ятний день?

20.06.2020, 11:45
20 червня: який сьогодні пам'ятний день? - фото 1

Сьогодні Всесвітній день біженців і його історія наступна...

Проголошений Генеральною Асамблеєю ООН 4 грудня 2000 року. Як сказано в резолюції № 55/76, рішення прийнято за погодженням з Організацією Африканської єдності, так як раніше в цей день, починаючи з 1969 року, відзначався Міжнародний день африканських біженців. Щорічно в цей день Управління Верховного комісара ООН у справах біженців також визначає лауреата Премії Нансена, яка вручається у Всесвітній день біженців.

20 червня: який сьогодні пам'ятний день? - фото 118845

В даний час на планеті налічується близько 20 мільйонів біженців і 25 мільйонів внутрішньо переміщених осіб. Основна частина біженців знаходиться в Африці, в зоні афганського конфлікту та на Балканах. Все це робить проблему біженців однією з найгостріших в сучасному світі. А особливо в Україні, де теж сформувався стан біженців та внутрішньо переміщених осіб з анексованого РФ у 2014 році Криму. А також з Донбасу, де за активного посібництва Росії більше шести років тому почалась та досі триває війна.

20 червня: який сьогодні пам'ятний день? - фото 118840

Завжди пам'ятайте про те, що як би вам не було важко - поруч з високою ймовірністю знайдеться людина, якій важче. Так як вона втратила свою малу Батьківщину, дім - на окупованих територіях Донецької та Луганський областей, в місті Севастополь і Криму.

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: