20 червня: які історичні та відомі особистості народилися цього дня?

Роберт Рождественський - фото 1
Роберт Рождественський

Сьогодні ми розглянемо п'ять чоловік з XVI - XX століть.

У 1566 році на світ з'явився Сигізмунд Ваза, король польський і великий князь литовський в 1587-1632 роках. Також був королем Швеції в 1592-1599 роках. Будучи обраним на престол Речі Посполитої, Сигізмунд прагнув об'єднати під своєю владою РП і Швецію. На короткий час йому це вдалося - в 1592 році він об'єднав під особистою унією обидві держави. Але в 1595 році шведський парламент обрав герцога Седерманландського регентом Швеції замість відсутнього короля. Спроби повернути шведський престол Сигізмунд не залишав до самої смерті. Він залишився досить суперечливою фігурою в історії Речі Посполитої. З одного боку, його довге правління довелося на найвищу точку могутності польсько-литовської держави. А з іншої, при ньому проявилися перші ознаки занепаду, які в майбутньому призвели до загибелі РП.
20 червня: які історичні та відомі особистості народилися цього дня? - фото 119193

У 1932 році з'явився на світ Роберт Рождественський. Поет і перекладач. Один з яскравих представників епохи «шістдесятників». Лауреат Премії Ленінського комсомолу і Державної премії СРСР.

У 1954 році народився Ілан Рамон, льотчик ізраїльських ВПС. Відомий як перший ізраїльський астронавт. Він здійсн их 16-денний політ на шатлі «Колумбія», який зазнав аварії при вході в щільні шари атмосфери при поверненні на Землю.
20 червня: які історичні та відомі особистості народилися цього дня? - фото 119192

У 1967 році на світ з'явилася Ніколь Кідман, австралійська актриса. Володарка премій «Оскар», BAFTA, «Золотий глобус», etc. Прославилася завдяки зйомкам у фільмах "Бетмен назавжди", "Пригоди Паддінгтона" та інших.
20 червня: які історичні та відомі особистості народилися цього дня? - фото 119194

А в 1978 році з'явився на світ Френк Лемпард. Англійський футболіст і тренер. Позиція на полі - атакувальний півзахисник. Більшу частину клубної кар'єри провів у лондонському «Челсі», за який зіграв у 429 матчах і забив 147 голів.
20 червня: які історичні та відомі особистості народилися цього дня? - фото 119191

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.