2 серпня: які історичні події відбулися цього дня?

02 серпня, 09:30
Горбачов і Рейган підписують Договір про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності - фото 1
Горбачов і Рейган підписують Договір про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності

Сьогодні ми розглянемо три події XIX - XXI століть.

У 1812 році в Одесі почалася епідемія чуми, від якої помер кожен дев'ятий житель міста. Все почалося з театрального будинку (готелю для акторів), в якому в той момент жила італійська оперна трупа, що гастролювала в Одесі. Лікарі, що відправилися в цей будинок, виявили трьох вже мертвих актрис і всі симптоми хвороби у служниці, а також у дочки однієї з актрис.

2 серпня: які історичні події відбулися цього дня? - фото 125347
Чумна гора в Одесі

У 1990 році почалося вторгнення Іраку в Кувейт. Іракське угрупування, що налічувало 88 тисяч солдатів і 690 танків, почало наступ о другій годині ночі. Операція тривала два дні, завершилася перемогою Іраку і спровокувала початок війни в Перській затоці.
2 серпня: які історичні події відбулися цього дня? - фото 125346

А в 2019 році припинив свою дію Договір про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності, який підписали ще Горбачов з Рейганом. У 1987 році сторони договору зобов'язалися знищити всі комплекси балістичних і крилатих ракет наземного базування середньої (1000-5500 кілометрів) і меншою (від 500 до 1000 кілометрів) дальності, а також не виробляти, не випробовувати і не розгортати такі ракети в майбутньому.

Олександр Воловоденко
Олександр Воловоденко журналіст, редактор
Поділитися: