2 роки президентства Зеленського: що вдалося главі держави та як змінилася його риторика?

21 квітня, 17:15
2 роки президентства Зеленського: що вдалося главі держави та як змінилася його риторика? - фото 1

Сьогодні, 21 квітня, виповнюється рівно два роки від обрання Володимира Зеленського Президентом України.

Володимир Зеленський прийшов до влади на миротворчій риториці. Протягом передвиборчої кампанії він наголошував на новій якості своєї політики на противагу представникам старої влади.

Отримавши перемогу на виборах та вступивши 20 травня 2019 року на посаду, шостий Президент України став докорінно змінювати всю вертикаль влади, почавши з розпуску Верховної Ради.

Провладна партія "Слуга Народу" набрала на позачергових парламентських виборах у липні 2019 року понад 40%. Такий результат виявився безпрецедентним в історії сучасної України.

На хвилі народного запиту на оновлення влади до Парламенту у складі "Слуги Народу" пройшла велика кількість нових облич. Часто це були люди, які раніше взагалі не мали політичного досвіду.

Протягом 2019 року Володимир Зеленський прагнув організувати зустріч "Нормандської четвірки" у складі лідерів Німеччини, Франції та Російської Федерації.

Задля цього Президент України та його команда намагалися виконати певні вимоги держави-агресора, зокрема впровадження так званої "формули Штанмайєра" та звільнення з-за ґрат проросійський терористів.

Такі дії часто викликали негативні реакції в українському суспільстві. Яскравим вираженням таких настроїв став рух "Ні капітуляції".

Нормандський саміт відбувся у грудні 2019 року. Проте великих зрушень у вирішенні військового конфлікту в Україні він не мав, адже, за підсумками зустрічі, Володимир Зеленський не пішов на поступки агресорові і не погодився на прямі переговори з ватажками "ЛДНР" та проведення в ОРДЛО виборів без контролю над кордоном.

За словами президента Зеленського, він дав рік на ухвалення та імплементування прийнятих на саміті документів. Але, за його ж словами, в той момент не відкидали і план "Б" на випадок, якщо Росія не пристане на умови українського мирного плану.

Офіс Президента не розкривав деталей цього плану, але, можна припустити, що у ньому йшлося про більш жорстку риторику стосовно агресора.

ДРУГИЙ РІК ПРЕЗИДЕНТСТВА ВОЛОДИМИР ЗЕЛЕНСЬКИЙ ЗУСТРІВ У ВКРАЙ ВАЖКІЙ ДЛЯ ВСЬОГО СВІТУ СИТУАЦІЇ КОРОНАВІРУСНОЇ ПАНДЕМІЇ.

У 2020 році Україна та світ постали перед цим надзвичайним за своїми масштабами викликом для людства. Цілком справедливо було б назвати цей рік — роком медичних працівників, що мужньо та самовіддано боролися зі страшним лихом, яке вже забрало життя понад 3 мільйонів людей у всьому світі.

Однією з найяскравіших світових подій на політичному горизонті у 2020 році, без перебільшення, стало обрання у Сполучених Штатах Америки 46-м президентом Джозефа Байдена.

Байден є давнім другом України. Він кілька разів відвідував країну на посаді віце-президента за часів президентства Барака Обами та завжди висловлював підтримку нашій державі у боротьбі з російською агресією.

Джозеф Байден прийняв присягу та вступив на посаду Президента США 20 січня 2021 року.

Варто зазначити, що протягом кількох місяців 2021 року риторика та дії Президента України Володимира Зеленського досить суттєво змінилися.

Прийшовши до влади на миротворчих гаслах, він почав жорстко боротися з проявами колабораціонізму всередині країни, ввівши санкції проти політиків та діячів, що належать до орбіти Кремля та заборонивши їхні медійні ресурси.

Зі свого боку, з початку весни поточного року російська сторона почала спроби ескалації конфлікту на Донбасі, підтягуючи зброю до українських кордонів та виправдовуючи можливу агресію проти нашої країни устами власних пропагандистів.

У відповідь на це Володимир Зеленський та високопославлені українські чиновники провели низку переговорів на найвищому рівні з главами США, Канади, країн НАТО та Європейського Союзу.

Світові лідери одноголосно висловилися на підтримку свободи, незалежності та територіальної цілісності України та закликали РФ припинити ескалацію та відвести свої війська від українських кордонів.

Наразі Володимир Зеленський активно готується до свята 30-річчя Незалежності України. Планується, що цього дня нашу країну відвідають важливі закордонні гості.

Окрім урочистостей, вони також зможуть взяти участь у розробленій президентом "Кримській платформі", що спрямована на деокупацію та повернення усіх без вийнятку українських територій.

Поділитися: