2 травня: які історичні події відбулися цього дня?

Берлін після битви за нього, район Бранденбурзьких воріт, червень 1945 року - фото 1
Берлін після битви за нього, район Бранденбурзьких воріт, червень 1945 року

Сьогодні ми розглянемо шість подій з XIX - XXI століть.

У 1848 році у Львові була створена перша українська політична організація - Головна руська рада. Вона вимагала поділити Галичину на дві окремі адміністративні одиниці в складі Австрійської імперії: східну - українську і західну - польську. Також організація вимагала об'єднати в одну провінцію українські землі - Галичину, Буковину і Закарпаття. І вести викладання в школах, а також видання урядових розпоряджень, українською мовою.
2 травня: які історичні події відбулися цього дня? - фото 112478

У 1941 році почалася стратегічна військова операція збройних сил Великобританії проти військ Іраку в ході Другої світової війни. Бойові дії почалися так як в Іраку стався пронімецький переворот і нова влада спробувала витіснити британців з країни.
2 травня: які історичні події відбулися цього дня? - фото 112475

У 1945 році командувач обороною Берліна генерал Гельмут Вейдлінг підписав наказ про капітуляцію міста. І здався разом із залишками гарнізону в радянський полон.

У 1997 році Тоні Блер став прем'єр-міністром Великобританії. Він був прихильником ідей нового лейборизму. Та став рекордсменом серед британських лейбористів за тривалістю перебування на чолі партії.
2 травня: які історичні події відбулися цього дня? - фото 112479

У 2011 році спецслужби США ліквідували терориста № 1 - Усаму бен Ладена.
2 травня: які історичні події відбулися цього дня? - фото 112476

У 2014 році в Одесі проросійські бойовики напали на марш проукраїнських одеситів і футбольних фанатів (харківського "Металіста" і одеського "Чорноморця"). В результаті бою в центрі міста і пожежі в Будинку профспілок загинула співробітниця ОДП, шість проукраїнських активістів і 41 проросійський бойовик.

 

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Реклама

Реклама