2 лютого: які відомі і історичні особистості народилися цього дня?

Джеймс Джойс - фото 1
Джеймс Джойс

Сьогодні ми розглянемо дев'ятьох осіб від XVI і до XX століття.

У 1536 році народився Петро Скарга, польський католицький теолог і проповідник. Перший ректор Віленського університету. Один з лідерів католицької реформи в Речі Посполитої.
2 лютого: які відомі і історичні особистості народилися цього дня? - фото 97089

У 1812 році на світ з'явився Євген Гребінка. Український письменник, автор роману "Чайковський" і пісні "Очі чорні".
2 лютого: які відомі і історичні особистості народилися цього дня? - фото 97087

У 1861 році народився Соломон Гуггенхайм, американський меценат. Засновник Музею сучасного мистецтва в Нью-Йорку і творець Фонду Гуггенхайма для підтримки мистецтва.
2 лютого: які відомі і історичні особистості народилися цього дня? - фото 97086

У 1882 році з'явився на світ Джеймс Джойс. Ірландський письменник, представник течії модернізму. Автор фундаментального і культового твору "Улісс". Цей роман, який визнається вершиною літератури модернізму, незважаючи на свою сюжетну простоту, містить величезну кількість історичних, філософських, літературних і культурних алюзій. Він оповідає про один день дублінського обивателя єврейського походження Леопольда Блума (нині ця дата, 16 червня 1904 року, шанувальниками роману святкується як "день Блума").

У 1889 році на світ з'явився Жан Марі Габріель Латр де Тассіньї, французький воєначальник в званні маршала. Учасник обох світових воєн. Від імені Франції 8 травня 1945 року підписав в Карлсхорсті Акт капітуляції Німеччини (як свідок). Існує байка, що глава Верховного командування вермахту генерал-фельдмаршал Вільгельм Кейтель, побачивши в приміщенні, де була підписана капітуляція Третього Рейху, де Тассіньї і інших представників Франції, сказав "а що, французам ми теж програли?".
2 лютого: які відомі і історичні особистості народилися цього дня? - фото 97090

У 1901 році народився Валер'ян Підмогильний. Український письменник і перекладач. Один з найвидатніших прозаїків покоління "Розстріляного відродження". Автор роману "Місто".
Загинув у сталінських таборах в Карелії в 1937 році.
2 лютого: які відомі і історичні особистості народилися цього дня? - фото 97091

У 1926 році з'явився на світ Валері Жискар д'Естен, французький державний і громадський діяч. Президент Франції в 1974—1981 роках.
2 лютого: які відомі і історичні особистості народилися цього дня? - фото 97088

У 1977 році на світ з'явилася Шакіра Ісабель Мебарак Ріполь, більш відома як колумбійська співачка Шакіра. Широко відома як найбільш успішна латиноамериканська артистка, яка здобула популярність на початку 2000-х як на іспаномовному, так і на англомовному музичних ринках.
2 лютого: які відомі і історичні особистості народилися цього дня? - фото 97085

А в 1987 році народився її чоловік — Жерар Піке. Іспанський футболіст, чемпіон світу і Європи. З 2008 року і донині грає в клубі "Барселона", на позиції захисника.
2 лютого: які відомі і історичні особистості народилися цього дня? - фото 97084

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини прямо до свого месенджеру? Підписуйтеся на наш канал в Telegram.

Реклама