2 лютого: які історичні події відбулися цього дня?

02 лютого, 09:31
Буенос-Айрес в 1937 році - фото 1
Буенос-Айрес в 1937 році

Від заснування міста і до завершення великої битви.

У 1536 році іспанський конкістадор Педро де Мендоса заснував на західному березі Ла-Плати місто Буенос-Айрес. Зараз це столиця Аргентини.

У 1676 році в кафедральному соборі у Вавелі були короновані король Польщі і великий князь литовський Ян III Собеський, а також — його дружина королева Марисенька.

 


У 1886 році в США вперше офіційно відсвяткували День бабака. Вважається, що в цей день потрібно спостерігати за бабаком, що вилазить зі своєї нори. За його поведінкою можна судити про близькість настання весни.
2 лютого: які історичні події відбулися цього дня? - фото 96938
Святкування Дня бабака в Панксатоні, 2005 рік

У 1892 році американець Вільям Пейнтер з Балтімора, що в штаті Меріленд, одержав патент на крончату кришку для щільного та герметичного закриття пляшок. Простіше кажучи, на звичайну металеву кришечку.

 


У 1918 році Рада народних комісарів приймає декрет "Про відокремлення Церкви від держави і школи". Цей документ встановлював світський характер державної влади, проголошував свободу совісті та віросповідання, позбавляв релігійні організації будь-яких прав власності і прав юридичної особи. Заклав основи для розгортання атеїстичної пропаганди і атеїстичного виховання.
2 лютого: які історичні події відбулися цього дня? - фото 96936

У 1920 році між радянською Росією та Естонією був підписаний Тартуський мирний договір. За договором РРФСР, виходячи з проголошеного нею права всіх народів на вільне самовизначення аж до повного відокремлення, беззастережно визнала незалежність і самостійність естонської держави, відмовлялася від усіх прав, зокрема і майнових, що раніше належали Російській імперії. Естонія зобов'язалася не пред'являти Росії жодних претензій, що випливають з факту свого колишнього перебування в її складі.
2 лютого: які історичні події відбулися цього дня? - фото 96939
Голова радянської делегації на перемовинах: Адольф Іоффе підписує Тартуський мирний договір

У 1924 році головою Ради народних комісарів Радянської Росії призначений Олексій Риков. Існує байка, що Риков був любителем випити і саме через це в СРСР був скасований введений ще за часів Російської імперії сухий закон.
2 лютого: які історичні події відбулися цього дня? - фото 96931

У 1939 році на верфі нідерландського міста Фліссінген був спущений на воду найвідоміший польський підводний човен Другої світової війни "ORP Orzeł".
Свою славу він отримав завдяки втечі з Естонії, де він разом з командою був інтернований на початку Другої світової війни. Радянський Союз використав цей інцидент для вимагання укладення договору про взаємодопомогу з Естонією, оскільки та нібито не може самостійно впоратися з охороною своїх кордонів і забезпечити безпеку плавання в Фінській затоці, що представляє для СРСР стратегічний інтерес. Частково завдяки цьому договору естонська держава була анексована Радянським Союзом в 1940 році.
2 лютого: які історичні події відбулися цього дня? - фото 96934

А в 1943 році німці остаточно капітулювали під Сталінградом. Декількома днями раніше це зробив командувач оточеного угруповання і його штаб. Що зображено на фотографії нижче, на якій вже полонені генерал-фельдмаршал Фрідріх Паулюс, начальник його штабу генерал-лейтенант Артур Шмідт і ад'ютант Паулюса на ім'я Вільгельм Адам.
2 лютого: які історичні події відбулися цього дня? - фото 96930

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини прямо до свого месенджеру? Підписуйтеся на наш канал в Telegram.

Поділитися: