19 вересня: які історичні події відбулися цього дня?

19 вересня, 08:26
19 вересня: які історичні події відбулися цього дня? - фото 1

Сьогодні ми розглянемо дві події XX століття.

У 1941 році німецька 2-а танкова група Гудеріана з'єдналася в районі Лохвиці з частинами 1-ї танкової групи Клейста, в результаті чого частини вермахту вступили до Києва, який радянські війська залишили в ніч на 19 вересня. Вся, невдала для РККА, операція по обороні Києва завершилася через тиждень (полоном від 300 до 665 тисяч солдатів Червоної армії). Поразка радянської армії під Києвом оголила перед наступаючими німецькими військами практично весь схід і південь України (один за одним були захоплені узбережжя Азовського моря, Одеса, Донбас, Харків і практично весь Крим), а також південний регіон Росії (17 жовтня 1941 року вермахт увійшов до Таганрога).

19 вересня: які історичні події відбулися цього дня? - фото 132700
Німецький солдат на бойовому посту у захопленом Києві, осінь 1941 року

А у 1982 році американський вчений-інформатик Скотт Фалман вперше запропонував використовувати смайлики в якості способу вираження емоцій при спілкуванні в Мережі. На його думку, вони повинні були потрапити на дошку оголошень університету Карнегі-Меллона, щоб відрізняти серйозні повідомлення від жартів. Він запропонував використовувати смайли ":-)" і ":-(" для цієї мети. Оригінал тексту, з якого ці символи виникли, було розміщено якраз 19 вересня вже згаданого року.
Смайли закріпилися в лексиконі людей, які спілкуються через Інтернет. Вони масово використовуються і розвиваються до сьогоднішнього дня.

Олександр Воловоденко
Олександр Воловоденко журналіст, редактор
Поділитися: