18 січня: які історичні події відбулися в цей день?

Переяславская рада - фото 1
Переяславская рада

Від створення футбольного клубу і до проголошення імперії.

У 1535 році іспанський конкістадор Франсіско Пісарро заснував місто Ліма. Котре зараз є столицею Перу.
18 січня: які історичні події відбулися в цей день? - фото 94363

У 1654 році в Переяславі генеральна військова рада, яку скликав гетьман Богдан Хмельницький, вирішила нібито укласти військово-політичний союз між Гетьманщиною і Московським царством. Союзу не вийшло і через роки Росія повністю поглинула Гетьманщину, а також - позбавила козаків всіх наявних у них привілеїв.

У 1778 році англійський мореплавець Джеймс Кук відкрив острови, які назвав Сандвічеві. Сьогодні вони відомі як Гавайські.
18 січня: які історичні події відбулися в цей день? - фото 94365

У 1871 році в Версальському палаці під Парижем, після закінчення програної французами війни з Пруссією, було проголошено створення Німецької імперії. Її засновниками вважають Отто фон Бісмарка і Вільгельма I Гогенцоллерна.
18 січня: які історичні події відбулися в цей день? - фото 94359

У 1918 році III Всеросійським з'їздом Рад робітничих і селянських депутатів був затверджений акт розпуску Всеросійських Установчих зборів.
18 січня: які історичні події відбулися в цей день? - фото 94361
Перше та єдине засідання Всеросійських Установчих зборів

У 1919 році почалася Паризька мирна конференція. В її ході були підготовлені мирні договори з державами, які програли Першу світову війну - Німеччиною (Версальський договір), Австрією (Сен-Жерменський договір), Болгарією (Нейїський договір), Угорщиною (Тріанонський договір) і Османською імперією (Севрський мирний договір). А також був схвалений статут прародительки ООН (організації Ліга Націй).
18 січня: які історичні події відбулися в цей день? - фото 94360
Прем'єр-міністри Великобританії, Італії та Франції Девід Ллойд Джордж, Вітторіо Орландо і Жорж Клемансо разом з президентом США Вудро Вільсоном під час одного з засідань конференції, 27 травня 1919 року

У 1939 році в Хусті з представників українських партій, за винятком комуністів, засновано Українське Національне Об'єднання - політичну організацію закарпатських українців. Головою Об'єднання став Федір Ревай, а його почесним головою - Августин Волошин (керівник Карпатської України).
18 січня: які історичні події відбулися в цей день? - фото 94366

У 1945 році Червона Армія вступила в бої за польські міста Краків і Лодзь. І на наступний день зайняли їх. Зробили це війська 1-х Українського та Білоруських фронтів.

 

Радянські війська у Кракові та Лодзі

А в 1963 році був заснований футбольний клуб «Карпати» (Львів). Прийнаймні, так було зазначено в програмці до першого офіційного матчу з «Локомотивом» (Гомель), який відбувся 21 квітня 1963 року.
18 січня: які історичні події відбулися в цей день? - фото 94367

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини прямо до свого месенджеру? Підписуйтесь на наш канал в Telegram.

Реклама