18 січня: які історичні особистості народилися в цей день?

Рей Долбі - фото 1
Рей Долбі

Політики, винахідники, діячі мистецтв і спортсмени.

У 1689 році з'явився на світ Шарль Луї де Монтеск'є, французький письменник і філософ. Автор роману «Перські листи», статей з «Енциклопедії, або Тлумачного словника наук, мистецтв і ремесел», праці «Про дух законів» (1748), прихильник натуралістичного підходу у вивченні суспільства. Також розробив доктрину про поділ влади.
18 січня: які історичні особистості народилися в цей день? - фото 94600

У 1841 році на світ з'явився Еммануель Шабріє. Французький композитор романтичного напряму. Творчість якого вплинула на таких його колег, як Дебюссі, Равель, Стравінський, Пуленк і Ріхард Штраус. А також - композиторів групи «Французька шістка».
18 січня: які історичні особистості народилися в цей день? - фото 94595

У 1849 році народився Едмунд Бартон. Відомий як перший прем'єр-міністр Австралії. Пробув на своїй посаді з 1901 по 1903 роки.
18 січня: які історичні особистості народилися в цей день? - фото 94599

У 1882 році з'явився на світ Алан Александр Мілн, англійський письменник. Автор історій про «Вінні-Пуха».
18 січня: які історичні особистості народилися в цей день? - фото 94594

У 1933 році на світ з'явився Рей Долбі. Винахідник, чиє ім'я увійшло в історію завдяки розробленій ним системі шумопониження. Логотип «Dolby» знаходиться на мільйонах одиниць звукозаписувального обладнання та аудіокасет, які виготовлялись у світі протягом кількох десятиліть.

У 1955 році народився Кевін Костнер, американський кіноактор. Двічі отримував премію «Оскар», а також є лауреатом «Золотого глобуса» та інших нагород.
18 січня: які історичні особистості народилися в цей день? - фото 94601

У 1962 році з'явилася на світ Тамара Гвердцителі. Співачка, народна артистка Грузії. Також є українською естрадною співачкою (контральто), піаністкою, композиторкою і актрисою.
18 січня: які історичні особистості народилися в цей день? - фото 94598

У 1971 році на світ з'явився Хосеп Гвардіола, іспанський футболіст і тренер. Найтитулованіший керівник в історії команд «Барселона» і «Манчестер Сіті». В якості гравця Гвардіола є шестиразовим чемпіоном Іспанії, дворазовим володарем Кубка Іспанії, чотириразовим володарем Суперкубка Іспанії, переможцем Кубка європейських чемпіонів, володарем Кубка володарів кубків і Суперкубка УЄФА. Також він ставав олімпійським чемпіоном у складі національної збірної.
18 січня: які історичні особистості народилися в цей день? - фото 94597

А в 1986 році народилися сестри Семеренко. Українські біатлоністки, олімпійські чемпіонки 2014 року.
18 січня: які історичні особистості народилися в цей день? - фото 94596

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини прямо до свого месенджеру? Підписуйтесь на наш канал в Telegram.

Реклама