17 жовтня: які історичні події відбулися цього дня?

17 жовтня: які історичні події відбулися цього дня? - фото 1

Сьогодні ми розглянемо чотири події з XVII - XXI століть.

У 1604 році німецький астроном Йоганн Кеплер почав спостереження наднової зірки SN 1604, яка спалахнула восени 1604 року в сузір'ї Змієносця (приблизно в ~20 тисячах світлових років від Сонячної системи). Кеплер вніс найбільший вклад в спостереження за цим небесним тілом, за це воно було назване його ім'ям.
17 жовтня: які історичні події відбулися цього дня? - фото 137332

У 1990 році була заснована база даних IMDb (Internet Movie Database) - нині це найбільша в світі БД і сайт про кінематограф, в яких зібрана інформація про більш ніж 6.5 мільйонів кінофільмів, телесеріалів і окремих їх серій, а також про 10.4 мільйони персоналій, пов'язаних з кіно.
Також в цей день в Києві завершилась Революція на граніті - серія акцій протесту і голодувань на тодішній площі Жовтневої революції (нині - Майдані Незалежності). Студенти вимагали націоналізації майна Комуністичної партії України і комсомолу, перевиборів Верховної Ради на основі багатопартійності, скасування підписання нового союзного договору, впровадження практики про проходження військової служби призовниками з радянської України тільки на території УРСР, а також відставки голови Ради міністрів Віталія Масола. В тій чи іншій мірі всі вимоги студентів були виконані.
17 жовтня: які історичні події відбулися цього дня? - фото 137331

А у 2018 році в окупованому РФ українському Криму відбулося масове вбивство в політехнічному коледжі міста Керч. Учень Владислав Росляков підірвав в буфеті саморобний вибуховий пристрій, який був начинений металевими вражаючими елементами, і відкрив вогонь з помпової рушниці по студентам і співробітникам коледжу. Загинуло 20 осіб і сам нападник, поранення отримали 67 осіб. Українські правоохоронні органи кваліфікували цей шутінг за ч. 3 ст. 258 (терористичний акт) ККУ.
17 жовтня: які історичні події відбулися цього дня? - фото 137329

Олександр Воловоденко
Олександр Воловоденко журналіст, редактор

Реклама