160 дітей захворіли на Covid-19 за останні три місяці: чому так стрімко росте динаміка?

13 квітня, 20:26
160 дітей захворіли на Covid-19 за останні три місяці: чому так стрімко росте динаміка? - фото 1

Таке зростання захворюваності серед малечі медики пов'язують із новим мутованим штамом.

160 дітей захворіли на коронавірус за останні три місці. Це стільки ж, як за увесь минулий рік, кажуть медики. Чому так стрімко динаміка пішла вгору? І чи правда, що діти теж почали хворіти тяжкими формами?

Звичайний будній день в одному із трьох ковідних стаціонарів 6-ї дитячої лікарні. На зміні — один фахівець і дві медсестри. Зараз тут тиша і спокій. Утім саме пекло починається ввечері, коли у пацієнтів зростає температура, кажуть лікарі.

Усі шість інфекційних боксів — за великими панорамними вікнами. Аби провести огляд, медики одягаються в чистому шлюзі і через окремі двері з вулиці заходять до пацієнтів.

Катерина з сином у відділенні терапії вже декілька днів. До закладу надійшли з температурою під сорок і без чітко встановленого діагнозу. До цього, каже мама, цілий тиждень лікувались у Павлограді.

«У суботу була вже 39, у неділю — вже 40,2. Пішли до сімейного лікаря, вона назначила ліки — наче він чимось отруївся. У вівторок ми поїхали у Павлоград. Там два дні ми полежали, вони не могли визначити, що воно таке», — розповідає мати дитини з ковідом Катерина Криворотенко.

Covid-19 12-річному Богдану підтвердили вже в обласній лікарні. І хоча важку симптоматику зняли, але висока температура тримається й досі.

У лікарні зараз 25 дітей із підтвердженим коронавірусом. У всіх симптоми подібні і зовсім не схожі з перебігом хвороби у дорослих, кажуть медики.

У тяжкій формі — задуха, температура, пневмонія. І найстрашніше, що може трапитися, застерігають лікар, так званий мультисистемний запальний процес.
Його виявили і у Богдана.

«Мультисистемний запальний синдром — це одна з форм корони, при якій іде геморалізоване ураження судин. Усіх органів і систем. Це ураження легень у вигляді пневмонії, це ураження печінки, це ураження міокарда та ураження нирок», — пояснює дитячий інфекціоніст Валентина Ульянова.

Хворіють діти від тижня до двох. Постковідного синдрому не мають. І головне, певнять медики, їм рідко колють антикогулянти — речовини, які розріджують кров.

«На сьогодні в нас 2 дитини отримують кисень. На ШВЛ зараз немає дітей із підтвердженою коронавірусною хворобою. Кожного дня госпіталізується близько 12 дітей із підозрою. 2–3 дитини з виявленими підтвердженими випадками», — підкреслює в. о. генерального директора міської лікарні № 6 Ліна Чергінець.

Загалом же через ковідне відділення цієї лікарні за рік пандемії пройшло до ста шістдесяти дітей. Приблизно стільки ж ушпиталили за останні три місяці. Таке зростання захворюваності серед малечі медики пов'язують із новим мутованим штамом.

Поділитися: