16 травня: які історичні події відбулися цього дня?

Один з епізодів повстання у Варшавському гетто - фото 1
Один з епізодів повстання у Варшавському гетто

Від виходу першого номеру відомого журналу і до початку двох значущих в історії кампаній.

У 1648 році, в ході Національно-визвольної війни, українське військо гетьмана Богдана Хмельницького здобуло перемогу над військами Речі Посполитої в битві під Жовтими Водами.
16 травня: які історичні події відбулися цього дня? - фото 114439

У 1849 році Карл Маркс висланий з Німеччини.
До початку лютневої революції 1848 року Маркс проживав в Бельгії, але був звідти висланий. Він повернувся в Париж, а після березневої революції переїхав до Німеччини, в Кельн. Там йому вдалося в короткі терміни спільно з Енгельсом організувати випуск великої щоденної революційної газети «Neue Rheinische Zeitung». Склад редакції визначав характер газети як орган Союзу комуністів. «Neue Rheinische Zeitung» ставила собі за мету представляти читачам глибокий аналіз найважливіших революційних подій в Німеччині і Європі. Газета припинила своє існування після поразки травневих повстань 1849 року в Саксонії, Рейнській Пруссії і Південно-Західній Німеччини і репресій проти її редакторів. Якими, у випадку з Карлом Марксом, і була депортація з Німеччини.
16 травня: які історичні події відбулися цього дня? - фото 114441

У 1924 році в СРСР вийшов перший номер дитячого літературно-художнього журналу «Мурзілка». Він призначається для дітей у віці 6-12 років.
16 травня: які історичні події відбулися цього дня? - фото 114440

У 1943 році було придушене повстання у Варшавському гетто. Євреям не вдалося запобігти ліквідації гетто, яку планували здійснити нацисти.

У 1954 році почалося Кенгірське повстання політичних в'язнів.
У казахстанському Кенгірі повстанці не тільки страйкували, взявши табір під свій контроль і вимагаючи від адміністрації дотримання їх прав і покарання винних у незаконних розстрілах, а й змогли скористатися свободою. Під час повстання в Кенгірі було різноманітне культурне життя. Учасники подій повстання звуть «сабантуй», що по-татарськи означає свято.
У повстанні брало участь близько 5200-8000 ув'язнених, більшість з них - засуджені за політичними статтями українці (також росіяни, прибалти, євреї та інші).
Всього в Степлагу було 46% українців - 9596 осіб, серед яких було багато колишніх членів ОУН, вояків УПА та їх балтійських товаришів - «лісових братів».

16 травня: які історичні події відбулися цього дня? - фото 114442
Картина учасника повстання Юрія Стефанчука - "Кров Кенгіру"

У 1966 році на засіданні Політбюро ЦК Компартії Китаю було прийняте рішення про розгортання в Китаї «культурної революції» - серії ідейно-політичних кампаній 1966-1976 років, розгорнутих і керованих особисто Мао Цзедуном, або такими, що проводились від його імені, в рамках яких під приводами протидії можливій «реставрації капіталізму» в КНР і «боротьби з внутрішнім і зовнішнім ревізіонізмом» виконувалися цілі по дискредитації і знищення політичної опозиції.

16 травня: які історичні події відбулися цього дня? - фото 114436
Хунвейбіни - люди, які впроваджували "культурну революцію" Мао Цзедуна

У 1985 році в Радянському Союзі була прийнята постанова ЦК КПРС і Ради міністрів «Про заходи щодо подолання пияцтва і алкоголізму та викорінення самогоноваріння», яка на наступний день була опублікована у всіх газетах СРСР. Таким чином в країні був введений сухий закон.
16 травня: які історичні події відбулися цього дня? - фото 114437

А в 2004 році пройшов фінал 49-го міжнародного музичного конкурсу «Євробачення». Перше місце на ньому посіла українська співачка Руслана.
16 травня: які історичні події відбулися цього дня? - фото 114438

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Реклама

Реклама