16 лютого: які історичні та відомі особистості народилися цього дня?

Георг Йоахім фон Ретик - фото 1
Георг Йоахім фон Ретик

Від футболіста і до великого воєначальника.

У 1514 році з'явився на світ Георг Йоахім фон Ретик, німецький математик і астроном. Єдиний учень Миколая Коперника і пропагандист його спадщини. Наприклад, концепції геліоцентричної системи світу — уявлення про те, що Сонце є центральним небесним тілом, навколо якого обертається Земля й інші планети.

У 1813 році на світ з'явився Семен Гулак-Артемовський. Український оперний співак (баритон), композитор і драматург. Автор однієї з перших опер на україномовне лібрето "Запорожець за Дунаєм", племінник письменника Петра Гулака-Артемовського.
16 лютого: які історичні та відомі особистості народилися цього дня? - фото 100093

У 1893 році народився Михайло Тухачевський, радянський військовий в ранзі маршала. Учасник Громадянської війни на території колишньої Російської імперії. У квітні–червні 1921 командував придушенням Тамбовського повстання. Зокрема із застосуванням хімічної зброї.
Був ідеологом якомога швидшої моторизації РККА, за аналогією з німцем Гудеріаном і французом де Голлем.
Був розстріляний в 1937 році, за сфальсифікованою справою "антирадянської троцькістської військової організації".
16 лютого: які історичні та відомі особистості народилися цього дня? - фото 100096

У 1941 році з'явився на світ Кім Чен Ір, керівник Північної Кореї в 1994–2011 роках. Також був генеральним секретарем ЦК Трудової партії Кореї, верховним головнокомандувачем Корейської народної армії, головою Державного комітету оборони КНДР і посмертно визнаний генералісимусом Корейської народно-демократичної республіки.
16 лютого: які історичні та відомі особистості народилися цього дня? - фото 100095

У 1954 році на світ з'явилася Марго Хемінгуей. Американська модель і актриса, онука письменника Ернеста Хемінгуея.
16 лютого: які історичні та відомі особистості народилися цього дня? - фото 100098

У 1958 році народився Андрій Баль, радянський і український футболіст. А також — тренер. У період з 6 до 17 жовтня 2012 року виконував обов'язки головного тренера збірної України. У 2012–2013 роках керував київським "Динамо". Остання посада — помічник спортивного директора того ж клубу.
16 лютого: які історичні та відомі особистості народилися цього дня? - фото 100094

А в 1964 році з'явився на світ Крістофер Екклстон. Англійський актор театру, кіно і телебачення. Відомий по зйомках у фільмах "Викрасти за 60 секунд", "28 днів потому", "Легенда" і серіалі "Доктор Хто".
16 лютого: які історичні та відомі особистості народилися цього дня? - фото 100097

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Реклама