15 березня: які події в історії відбулися цього дня?

15 березня, 09:30
Убийство Юлия Цезаря - фото 1
Убийство Юлия Цезаря

Сьогодні ми розглянемо низку подій із часів до нашої ери і до минулого року.

У 44 році до нашої ери змовники, під час засідання Сенату, вбили римського імператора Юлія Цезаря. Після цього вбивці зайняли Капітолій. Але не отримали підтримки народу, бо в день похорону Цезаря він остаточно встав на сторону його "партії", яку очолював Марк Антоній.
Улітку 44 року до н. е. змовники роз'їхалися по провінціях.
Поступово розгорілася громадянська війна, в якій вони до кінця 42 року до н. е. зазнали поразки і загинули один за іншим.

У 1867 році був підписаний документ, який переформатував Австрійську імперію в дуалістичну Австро-Угорську імперію. Угодою передбачалося надання угорській частині держави повної самостійності у внутрішніх справах при збереженні на рівні загальноімперського уряду лише питань зовнішньої, військово-морської і фінансової політик.
Створення Австро-Угорщини стало способом подолання затяжної кризи імперії, викликаної підйомом національних рухів народів країни, зміцненням національних еліт, військовими поразками в австро-італо-французькій 1859 року і австро-пруській 1866 року війнах, зростанням панслов'янської загрози, а також провалом спроб реформування імперії на принципах централізму.
15 березня: які події в історії відбулися цього дня? - фото 105179

У 1906 році була зареєстрована компанія "Роллс-Ройс". Тоді це була британська компанія, яка виробляла автомобілі й авіадвигуни.
15 березня: які події в історії відбулися цього дня? - фото 105177

У 1917 році, в ході Лютневої революції, російський імператор Микола II зрікся престолу на користь свого брата Михайла Олександровича. Також цього дня в Російській імперії створено Тимчасовий уряд на чолі з князем Львовим. Він і взяв владу в свої руки після того, як і Михайло Олександрович відмовився від престолу.

 


У 1923 році Рада Послів держав Антанти ухвалила остаточне рішення про приєднання Східної Галичини і Західної Волині до Польщі, визнавши їх анексію.

У 1990 році Михайло Горбачов склав присягу як Президент СРСР. Він так і залишився єдиною людиною в історії Радянського Союзу, яка займала цю посаду.
15 березня: які події в історії відбулися цього дня? - фото 105180

У 2011 році в Сирії пройшли перші протести в межах подій Арабської весни проти Президента Башара Асада. Вважається, що саме цього дня в країні почалася громадянська війна. Яка досі триває.

15 березня: які події в історії відбулися цього дня? - фото 105175
Антиасадівське графіті

У 2015 році, мінімум у 80-ти містах Бразилії, вийшли на вулиці півтора мільйони демонстрантів. Вимагаючи відставки уряду країни і корумпованої Президентки Ділми Русеф. Протестуючі навіть вимагали прямого втручання армії, щоб усунути від влади "Партію трудящих", яка правила країною близько 12 років.
15 березня: які події в історії відбулися цього дня? - фото 105176

А в 2019 році відбулися масові вбивства в мечетях новозеландського міста Крайстчерч. Цей теракт є одним із найбільших в історії Нової Зеландії. Унаслідок нього загинула 51 людина і 41 отримали поранення.

15 березня: які події в історії відбулися цього дня? - фото 105163

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: