14 листопада: які історичні та відомі особистості народилися цього дня?

Астрід Ліндгрен - фото 1
Астрід Ліндгрен

Від діячів культури і до вищих державних чиновників.

У 1840 році з'явився на світ Клод Моне, французький живописець. Відомий як один з творців стилю під назвою "імпресіонізм" - його представники прагнули розробляти методи і прийоми, які дозволили б їм найбільш природно і живо відобразити реальний світ в його рухливості і мінливості, а також передати свої швидкоплинні враження про нього.
14 листопада: які історичні та відомі особистості народилися цього дня? - фото 141841

У 1907 році на світ з'явилася Астрід Ліндгрен. Шведська дитяча письменниця, яка створила всесвітньо відомі трилогії про Малюка і Карлсона, а також про Пеппі Довгупанчоху.

У 1908 році народився Джозеф Маккарті, американський політик. Увійшов в історію як сенатор-республіканець вкрай правих політичних поглядів, з чиїм ім'ям пов'язують антикомуністичну кампанію в США, відому як маккартизм.
14 листопада: які історичні та відомі особистості народилися цього дня? - фото 141843

У 1918 році з'явився на світ Павло Морозов. Радянський школяр, який став відомий як піонер, який нібито протистояв куркульству в особі свого батька - Трохима Морозова, і поплатився за це життям. Був одним з героїв радянської пропаганди свого часу. Але через роки переконання в тому, що арешт батька Павла Морозова стався саме через повідомлення хлопчика, спростував сам слідчий, який брав участь у справі Трохима. Насправді, причиною арешту стало затримання двох селян, у яких знайшли бланки з печатками Герасимовської сільради. Один з затриманих зізнався, що бланки були куплені у Трохима Морозова. На засіданні, під час якого Трохиму присудили 10 років заслання, показання дала мати Павла Морозова, а сам хлопчик виступав свідком і лише підтвердив слова матері. А в процесі своїх висловлювань він навіть був зупинений суддею за незначністю показань.
14 листопада: які історичні та відомі особистості народилися цього дня? - фото 141844

У 1928 році на світ з'явився Віталій Масол, радянський і український державний діяч. У 1987-1990 роках обіймав посаду голови Ради Міністрів УРСР. Був відсторонений від влади серією студентських протестів, які отримали назву Революція на граніті. Це не завадило йому зайняти аналогічну посаду вже у незалежній Україні. Але другий його прихід у виконавчу владу був ще коротше першого - призначили Масола прем'єр-міністром 16 червня 1994 року, а у відставку він подав вже у березні наступного року.
14 листопада: які історичні та відомі особистості народилися цього дня? - фото 141846

У 1948 році народився принц Чарльз. Старший син королеви Великобританії Єлизавети II і її чоловіка принца Філіпа, герцога Единбурзького. Фельдмаршал, адмірал флоту, маршал Королівських ВПС Великобританії і спадкоємець британського трону.
14 листопада: які історичні та відомі особистості народилися цього дня? - фото 143228

А у 1954 році з'явилась на світ Кондоліза Райс, американський державний діяч і політик. Радник президента США з питань СРСР і Східної Європи при адміністрації Джорджа Буша (старшого). У 1993-1999 роках працювала проректором Стенфордського університету. У 2001 році вона стала радником президента Буша (молодшого) з національної безпеки, на цій посаді вона пропрацювала 4 роки. А у 2005-2009 роках вона працювала держсекретарем Сполучених Штатів Америки, змінивши на цій посаді Коліна Пауелла. Райс - перша чорношкіра і друга жінка, після Мадлен Олбрайт, на посаді держсекретаря.
14 листопада: які історичні та відомі особистості народилися цього дня? - фото 143227

Олександр Воловоденко
Олександр Воловоденко журналіст, редактор

Реклама