14 червня: які події в історії відбулися цього дня?

Цивільне населення Парижу спостерігає за німецькими військами, які крокують вулицями міста, 14 червня 1940 року - фото 1
Цивільне населення Парижу спостерігає за німецькими військами, які крокують вулицями міста, 14 червня 1940 року

Розглянемо сьогодні дев'ять подій IV - XXI століть.

У 325 році в місті Нікеї (сучасна Туреччина) відкрився перший Вселенський собор в історії християнства. На ньому був прийнятий Символ віри, засуджені аріанська і інші єресі, остаточно проголошено відокремлення від іудаїзму, вихідним днем було визнано неділі замість суботи, визначено час святкування християнською церквою Пасхи і вироблено двадцять канонів.
14 червня: які події в історії відбулися цього дня? - фото 118227

У 1775 році була створена армія США. Відбулось це перед Війною за незалежність з британськими колоніалістами і вірними їм силами в Штатах.
14 червня: які події в історії відбулися цього дня? - фото 118226

У 1940 році німецькі війська увійшли в Париж. Місто було здано без бою, щоб не викликати в ньому руйнувань, які могли б зашкодити архітектурі і історичному вигляду. Французький уряд втік в Бордо.

У 1940 році СРСР висунув Литві ультиматум з вимогами відставки уряду, арешту кількох міністрів і посилення радянської військової присутності в країні.
У 1941 році в анексованих Радянським Союзом Латвії, Литві та Естонії почалася масові депортації, так званих, "неблагонадійних елементів" в Сибір. Репресували цілі сім'ї латишів, литовців та естонців.
14 червня: які події в історії відбулися цього дня? - фото 118222

У 1982 році закінчилася Фолклендська війна між Аргентиною і Великобританією. Остання повернула контроль над островами і перемогла в тій війні.
14 червня: які події в історії відбулися цього дня? - фото 118223

У 1985 році, в люксембурзькому селі Шенген, був підписано угоду між Бельгією, Нідерландами, Люксембургом, Францією і Німеччиною, яка отримала однойменну назву. Вона мала на увазі спрощення паспортно-візового контролю на кордонах держав-підписантів.
14 червня: які події в історії відбулися цього дня? - фото 118225

У 1995 році загін чеченського польового командира Шаміля Басаєва захопив понад 1600 заручників у лікарні російського міста Будьонівськ. Чеченці висунули вимоги до влади РФ: зупинити бойові дії в Чечні і вступити в переговори з її владою. Влада Росії погодилися на припинення війни в Чечні, виведення російських військ і можливість повернення додому загону Басаєва.
14 червня: які події в історії відбулися цього дня? - фото 118224

А в 2014 році бойовики так званої "ЛНР" і найманці російської ПВК "Вагнер" (під керівництвом генерал-майора ЗС РФ Євгена Нікіфорова) збили над аеропортом Луганська український транспортний літак Іл-76. Він повинен був доставити сорок бійців 25-ї окремої повітряно-десантної бригади на підмогу до захисників аеропорту, який був обложений проросійськими терористами. В результаті обстрілу літака всі українські солдати і 9 членів екіпажу загинули.

14 червня: які події в історії відбулися цього дня? - фото 118221
Момент падіння підбитого українського літака

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.