14 червня: яке сьогодні свято?

14.06.2020, 11:45
14 червня: яке сьогодні свято? - фото 1

Сьогодні Всесвітній день донора крові і його історія наступна…

Заснований 23 травня 2005 року, п’ятдесят восьмою сесією Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я. День для святкування був обраний не випадково. 14 червня 1868 року народився Карл Ландштейнер - австрійський лікар та імунолог, який отримав в 1930 році Нобелівську премію за відкриття груп крові людини.

Цілями проведення Всесвітнього дня донора крові є забезпечення платформи для вшанування людей, що добровільно здають кров з альтруїстичних спонукань і без будь-якої грошової винагороди, та для вираження подяки таким людям; просування і підтримка створення ефективних національних програм донорства крові та ліквідації залежності від сімейного і платного донорства крові; стимулювання прихильності ідеї регулярного і добровільного донорства крові серед молодих людей з груп низького ризику передачі інфекції з кров'ю; та розширення обізнаності громадськості щодо необхідності регулярного донорства крові протягом усього року з тим, щоб підтримувати достатні запаси крові для всіх пацієнтів, які потребують переливання.

Вітаємо всіх донорів!

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: