14 березня: які відомі та історичні особистості народилися цього дня?

14 березня, 10:15
Альберт Ейнштейн - фото 1
Альберт Ейнштейн

Від філософа і до полководця.

У 1709 році на світ з'явився Габріель Бонно де Маблі, французький філософ. Автор великої кількості робіт з міжнародного права, соціально-політичних питань та історії. Відомий як один із представників утопічного соціалізму XVIII століття.
14 березня: які відомі та історичні особистості народилися цього дня? - фото 104952

У 1794 році з'явився на світ Юзеф Бем. Польський генерал і фельдмаршал турецької армії. Головнокомандувач військ Угорської революції 1848 року. Головними гаслами якої були децентралізація Австрійської імперії, демократизація і мадяризація. Рушійною силою революції стало ліберальне середнє дворянство і міська інтелігенція.
14 березня: які відомі та історичні особистості народилися цього дня? - фото 104948

У 1804 році народився Йоганн Штраус, австрійський музикант. Родоначальник музичної династії Штраусів. Троє його синів — Йоганн, Йозеф і Едуард — теж стали відомими композиторами.
Спадщина композитора нараховує 251 твір (із них 152 вальси).
14 березня: які відомі та історичні особистості народилися цього дня? - фото 104953

У 1833 році на світ з'явилася Люсі Тейлор. Перша жінка в США, яка здобула освіту лікаря-стоматолога.
14 березня: які відомі та історичні особистості народилися цього дня? - фото 104951

У 1879 році з'явився на світ Альберт Ейнштейн, німецький і американський фізик-теоретик. Автор теорії відносності, квантових теорій фотоефекту і теплоємності, статистичної теорії броунівського руху, теорії індукованого випромінювання, теорії розсіювання світла на термодинамічних флуктуаціях в середовищі і інших. Лауреат Нобелівської премії за 1921 рік.

У 1911 році народився Акіра Есідзава. Відомий як популяризатор орігамі, який перетворив його в форму мистецтва.
14 березня: які відомі та історичні особистості народилися цього дня? - фото 104950

У 1979 році на світ з'явився Ніколя Анелька, французький футболіст. Нападник, почав свою кар'єру в "Парі Сен-Жермен", але незабаром перейшов у "Арсенал". Де швидко став гравцем основного складу і отримав звання кращого молодого гравця за версією Професійної футбольної асоціації.
"Реал Мадрид" викупив Анелька за рекордну суму 22,3 мільйони фунтів стерлінгів у 1999 році, але він не зміг закріпитися в основному складі і був викуплений "ПСЖ". Незважаючи на регулярні виступи в Парижі, він знову звертає свою увагу на чемпіонат Англії. У січні 2002 року футболіст вирушає в оренду в "Ліверпуль", а на початку сезону 2002/03 приєднується до "Манчестер Сіті". Після трьох сезонів у Манчестері він переходить у "Фенербахче" і відіграє там один сезон, після чого знову повертається до Англії, щоб підписати контракт з "Болтоном".
Анелька має велику кількість зіграних ігор за національну збірну. Першим виграним міжнародним турніром для нього стало Євро 2000. Нерегулярність виступів за основні склади своїх клубів негативно позначилася і на частоті його участі в міжнародних матчах, але він повернувся в національну збірну на Євро 2008. У 2010 році покинув збірну Франції через конфлікт із тренером.
14 березня: які відомі та історичні особистості народилися цього дня? - фото 104954

А в 1988 році з'явилася на світ Саша Грей, американська порноактриса. Відома також своєю творчістю в інших сферах кінематографу, в моді і музиці. Колишня учасниця групи "aTelecine", яка грає електро-індастріал.

14 березня: які відомі та історичні особистості народилися цього дня? - фото 104940

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: