13 вересня: які події в історії відбулися цього дня?

13.09.2020, 09:30
Італійські танки M11/39 на позиціях у Сіді-Баррані, 17 вересня 1940 року - фото 1
Італійські танки M11/39 на позиціях у Сіді-Баррані, 17 вересня 1940 року

Сьогодні ми розглянемо три події XX століття.

У 1940 році почався наступ італійських військ в бік Єгипту. Армія Італії пройшла близько 80 кілометрів і через чотири дні зупинила наступ біля Сіді-Баррані. Британські війська, поступаючись в чисельності, відступили до міста Мерса-Матрух. Між воюючими сторонами утворилася «нічийна» зона шириною в 130 кілометрів.

У 1965 році в США вийшов сингл «Yesterday» групи «Бітлз». Складений Полом Маккартні. При записі пісні "Yesterday" вперше в історії «Бітлз» в роботі не брав участі ніхто з музикантів, крім Маккартні: аранжування пісні складається тільки з акустичної гітари, на якій грає Пол, і струнного квартету, партії якого склали разом Джордж Мартін та Маккартні, що відрізняє "Yesterday" від всіх інших пісень групи, випущених на той час, і робить її однією з перших рок-балад. "Yesterday" займала перше місце в хіт-парадах США, Канади, Нової Зеландії та інших країн, і залишається популярною по сьогоднішній день.
13 вересня: які події в історії відбулися цього дня? - фото 131808

А в 1999 році стався вибух в житловому будинку в Москві - на Каширському шосе. Вибух стався у підвальному приміщенні, потужність вибухового пристрою склала 300 кілограм у тротиловому еквіваленті. Оскільки будинок був цегляний, в результаті вибуху він був повністю зруйнований, а майже всі мешканці (124) загинули. Вижили тільки 7 чоловік, які отримали поранення різного ступеня тяжкості. Терористичний акт на Каширському шосе був частиною серії терактів, здійснених в містах РФ 4-16 вересня 1999 року. За даними російського слідства, ця серія терактів була організована і профінансована керівниками Ісламського інституту «Кавказ» Еміром аль-Хаттабом і Абу Умаром. Також ці теракти були спрямовані на масову загибель людей, з метою порушення громадської безпеки, залякування населення та здійснення впливу на прийняття рішень органами влади по ліквідації наслідків наступу чеченців і дагестанців в серпні 1999 року. Але є й інша версія - про те, що житлові будинки в Москві підривала ФСБ заради створення приводу для розгрому Чеченської Республіки Ічкерія, яку повинні були звинуватити в тому, що відбувається. Ініціатором інтервенції в ЧРІ мав стати нещодавно відставлений з Федеральної служби безпеки Владімір Путін, якого тоді готували на зміну Борису Єльцину на чолі держави і йому потрібно було сформувати якийсь базовий рейтинг перед наступними виборами.
А безпосередню участь в підготовці вибухів нібито брав тодішній співробітник ФСБ РФ Ігор Стрєлков-Гіркін, який в 2014 році керував російськими диверсійними групами в Криму і на Донбасі.
13 вересня: які події в історії відбулися цього дня? - фото 131804

Поділитися: